biała kuchnia - piękna Photo by Naomi Hébert on Unsplash

Praktyczne drzwi kuchenne !

Kuchnia to taka nasza „ mała fabryka ” produkująca zapachy oraz różnego rodzaju odgłosy wydobywające się podczas wykonywania codziennych prac domowych takich jak gotowanie, zmywanie naczyń. Jeśli kuchnia w naszym domu jest pomieszczeniem osobnym warto pomyśleć o drzwiach które mogłyby zminimalizować hałas dobiegający z kuchni oraz zapach wydobywający się podczas gotowania.

Drzwi do kuchni powinny przede wszystkim charakteryzować się funkcjonalnością, niektóre modele drzwi kuchennych posiadają tablicę z magnesem na której można przyczepić listę zakupów lub ulubiony przepis.

Praktyczna okazuje się również listewka z uchwytami przymocowana do drzwi pozwalająca na zawieszenie ścierek kuchennych.

Pomysłowe są również drzwi z tablicą wówczas wystarczy kreda aby móc zapisać listę potrzebnych artykułów.

Drzwi skrzydełkowe cieszą się największą popularnością, warto dobrze przemyśleć wybór pomiędzy drzwiami lewymi a prawymi biorąc pod uwagę ustawienie mebli kuchennych, tak aby nie kolidowały z meblami podczas otwierania bądź zamykania.

drzwi w kuchni na ogród

Drzwi przesuwne są ciekawą propozycją dla mniejszych pomieszczeń, łatwe w użytku nie kolidują z meblami podczas otwierania gdyż skrzydła drzwi chowane są w ścianie.

Zamontowanie drzwi przesuwnych wymaga ingerencji w budowę ścian otaczających ze względu na umieszczenie ich skrzydeł w ścianie.

 

Jeśli chcemy oddzielić kuchnię z salonem warto pomyśleć o zakupie drzwi przeszklonych, które wizualnie powiększają przestrzeń, natomiast drzwi pełne nadają się do większych pomieszczeń.

Drzwi harmonijkowe– łamane idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach kuchennych takich jak spiżarnia jeśli chodzi o zastosowanie ich jako główne wejście do kuchni mogą być uciążliwe gdyż ciężko będzie otwierać je mając zajęte ręce.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ciekawe miejsca na wakacje samochodem za granicę. Previous post Ciekawe miejsca na wakacje samochodem za granicę.
Szczelne okno domu intermedialna unsplash Next post Uszczelnienie okien zmniejszy rachunki za energię elektryczną.