O jakie kredyty możemy się ubiegać?

Najlepsze produkty finansowe na polskim rynku

 

Kredyty , bo o nich mowa to produkty finansowe dość obszerne w swojej dziedzinie . Najogólniej o kredycie : podmiotem kredytu są środki pieniężne , kredyt jest zobowiązaniem kredytobiorcy wobec kredytodawcy , ( którym najczęściej jest bank lub sektory prywatne ) , określony jest z góry okres kredytowania ( okres w czasie którego trwania , zobowiązani jesteśmy do spłaty należności , najczęściej partiami ) , podlega oprocentowaniu ( w skali roku ) . Po tak ogólnej analizie można wymienić rodzaje kredytów , a więc : kredyt gotówkowy , kredyt konsolidacyjny , kredyt samochodowy , kredyt obrotowy , kredyt pod hipotekę , kredyt sezonowy , kredyt bezgotówkowy , kredyt odnawialny itd. Nie ma sensu najmniejszego wymienianie wszystkich dostępnych usług w tym zakresie . Zasada jest prosta : popyt rodzi podaż ! W głowie kredytobiorcy rodzi się potrzeba , bank oferuje swoją usługę dostosowaną do naszych potrzeb . Można pokusić się o stwierdzenie , że na każdą specyficzną sytuację , banki mają odpowiedz , przygotowaną już wcześniej . Kredyty to popularna forma pozyskiwania środków pieniężnych . Nie odstraszają nas odsetki , ale korzyści z posiadania pewnej kwoty na koncie , w ręce , portfelu . Nawet kiedy potykamy się o problemy związane z zaległościami w ich spłatach , myślimy o podjęciu kolejnego zobowiązania . Błędne koło , ale tak wygląda sytuacja w wielu domach . Kredyty uzależniają , ale traktowanie ich z głową , nie powinno stać się problematyczne . Pierwotne założenie kredytów miało na celu pomoc , a nie popadanie w skrajne kłopoty z nimi na czele . Przykładem takiej praktycznej pomocy jest na pewno kredyt studencki . O takie kredyty mogą się ubiegać wszyscy studenci ze względu na formę studiów ( studia dzienne ) . Spłatę takiego kredytu rozpoczyna się dwa lata po rozpoczęciu nauki i to jest atut , który skłania do skorzystania . Łatwo ocenić , że jest to korzystna oferta ,( pomijając wysokie odsetki ) dla studenta , który chcąc spokojnie studiować korzysta z niej . Do linii kredytów , z których często korzystamy zaliczamy kredyty sezonowe . Dlaczego ? Jest wiele okazji w ciągu roku , skłaniających do takich , a nie innych większych zakupów . Przeważnie chodzi o święta , które nasz budżet potrafią uszczuplić co do złotówki . Sięgamy po kredyty zawsze , kiedy brakuje nam pieniędzy , zawsze kiedy chcemy zyskać za ich sprawą inne dobra materialne . I tutaj też , można wyróżnić raty - jest to forma kredytu bezgotówkowego . Podczas zakupu na raty , podpisujemy umowę kredytową z bankiem .

Zapewne pamiętamy jak mniej więcej wyglądały początki kredytowania i jaką przybierały formę ? Kredyt lombardowy potocznie „pod zastaw” był i nadal jest ostatnią deską ratunku dla znacznej liczby ich odbiorców .Taka transakcja zawsze wiąże się ze stratami dla klienta , ponieważ procent jaki otrzymują za zastawienie przedmiotu wynosi średnio od 20% do 80% jego wartości . Od niepamiętnych czasów pieniądze pożyczano , później oddawano i tak do dzisiaj .

 

 

Korzystamy z pożyczek ponieważ : musimy , lubimy . Lubimy zbytek , na który zwyczajnie nas nie stać?

 

Stąd stwierdzenie , że pożyczki lubimy . Nie było by mowy o wielu rzeczach i sprawach , gdyby nie udostępnione przez banki i parabanki oferty . Wszystko jest w jak najlepszym porządku dopóki spłacamy terminowo Cieszą nas : domy , samochody , biżuteria , każdy zakup ponad ogólny stan majątkowy . W pewnej chwili jednak mogą zacząć się schody i zostajemy na lodzie . Z rosnącymi długami , zagrożoną hipoteką itp. Pożyczka bez bik została stworzona z myślą o ludziach , którym żaden tradycyjny bank nie udzieli swojej pomocy . Skoro nie bank ? To kto ? Instytucje pozabankowe zajmują się między innymi , rozwiązywaniem tego rodzaju problemów z finansami , a raczej ich brakiem . Pożyczka bez bik to jedna z wielu gatunków tego typu pożyczek , która wymaga minimum formalności od kredytobiorcy . Nie wymaga też informacji z Biura Informacji Kredytowej o stanie i historii kredytowej klienta . Brak weryfikacji kredytowej przez instytucje niesie ze sobą pewną dozę ryzyka . Przemyślenie sprawy , skrupulatnie od początku do końca da nam szansę na wybranie instytucji , która będzie współgrać z naszymi wymaganiami . Oczekiwania parabanku są znacznie mniejsze od banków tradycyjnych i to odzwierciedla się w ilościach pobranych pożyczek bez bik , właśnie w sektorze prywatnym .

Zapoznanie się z zasadami , ostrożne , przemyślane działanie powinno nas przygotować na ewentualne problemy o , które nie trudno w zwykłym życiu , tym bardziej podczas wypełniania formularzy . Aby za bardzo się nie obciążyć kosztami , proponuję kalkulację na chłodno . Pożyczka bez bik zwana również chwilówkami , nie wymaga od nas przedstawiania tony dokumentów zabezpieczających , często wystarcza tylko dowód , w celu potwierdzenia danych i długopis do podpisania umowy . Pożyczkę otrzymujemy poprzez przelew na swoje konto osobiste , lub wedle życzenia klienta „do ręki „ .

Tematy do przeanalizowania to : dokładne określenie kwoty pożyczki bez bik , realna stopa oprocentowania , zasady i okres spłaty , dodatkowe ukryte koszta ( jeżeli istnieją ) , zapoznanie się z procedurą (w razie możliwości) wcześniejszej spłaty , terminy . Tak przygotowani , a za razem zabezpieczeni możemy przystąpić do podpisywania umowy . Nigdy odwrotnie . Zdarza się , że kredytobiorca zapoznaje się z warunkami umowy już po podpisaniu dokumentu , a to zakrawa na lekkomyślność . Po czasie może okazać się ,że owszem oferta jest jak najbardziej korzystna , ale dla innego odbiorcy . Dokładne czytanie umowy również powinno uchronić od popełnienia błędu , z którego raczej ciężko wybrnąć bez szwanku . Tak uzbrojeni , pełni dobrych myśli wyruszamy po pożyczkę , która już za chwilę pomoże nam osiągnąć wymarzony cel . Czy to spłata zadłużeń , czy nowe meble - każdy problem ma swoją wielkość ocenianą przez jednostkę . 

 

Stare , zapomniane , niespłacone do końca zaległości , lubią niestety wypłynąć w najmniej odpowiednim momencie .

Koleje losu , ciągła gonitwa za pieniądzem , życiem , obowiązki – w natłoku zajęć można po prostu stracić rachubę , lub najzwyczajniej zapomnieć o zapłaceniu rachunku za telefon , opłacenie abonamentu za telewizję , czy też internet . Długi posiadają skłonność do mnożenia się w zastraszająco szybkim czasie . Jeśli w porę nie załatamy dziur , nie nadrobimy zbyt prędko zaległości . Do tego dodać upływ czasu i już niestety musimy się liczyć z faktem dokonanym . To znaczy z wpisem do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy ) , lub w zależności od typu zadłużenia , wyrobić sobie nieciekawą historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej ) .

Sięgamy do dostępnych nam informacji związanych z kredytami i odnajdujemy w bezliku kredytów , ten indywidualnie dopasowany do naszej bieżącej potrzeby . Kredyt bez bik , należy do kredytów pozabankowych . Znaleźliśmy i co dalej ? Wypełniamy wniosek i czekamy na telefon od konsultanta . Przeważnie , należy dać mu na to czas , do 24 godzin . Na pewno we wniosku o kredyt bez bik uwzględniliśmy wysokość interesującej nas kwoty pieniężnej , zatem rozmowa przebiegnie sprawnie i szybko , a w niej dowiemy się o stopie procentowej , miesięcznej kwocie spłaty , ewentualnych wymaganych dokumentach itd. Jeżeli pojawimy się w placówce osobiście , poproszeni zostaniemy o dowód ( w razie aplikacji o większą kwotę , zaświadczenie o zarobkach ) . Jeżeli formularze wypełniamy w domu , za pomocą internetu , niezbędna będzie dodatkowa weryfikacja danych .

Kredyty pozabankowe to takie , które są udzielane w instytucjach prywatnych . Tradycyjne banki nie mają nic wspólnego z udzielaniem kredytu bez bik z tego względu , że zawsze biorą pod lupę wiarygodność klienta . Czystą formalnością natomiast jest pożyczka bez bik w sektorze prywatnym . Taka ofertę kieruje się głównie do osób zadłużonych , posiadających złą historię kredytową , lub młodych , którzy nie posiadają , żadnej historii kredytowej . Kredyty pozabankowe umożliwiają podjęcie pewnej kwoty ( zazwyczaj niskiej ) . Jak każdy kredyt , trzeba mieć na uwadze jego spłatę . Przy wyższym (ze względu na minimum formalności ) oprocentowaniu , niż to bankowe łatwo o przysporzenie sobie jeszcze większych finansowych kłopotów . Ale nie nie ma tego złego , co by na dobre nie wyszło , ponieważ z gotówką w ręce jesteśmy więcej zdziałać niż z debetem na koncie . Okres kredytowania przy kredycie bez bik jest adekwatnie krótki i nie sprawia trudności w spłacie . Systematyczna kontrola uchroni nas od popadania w skrajne długi w przyszłości .

 

 

 

W dobie bezrobocia rośnie liczba osób zakładających własne firmy . Jest to popularna forma walki o byt i perspektywę lepszej , stabilnej przyszłości .

Jeżeli tylko starczy nam sił i nie zabraknie świeżych pomysłów na rozkręcenie działalności , każda forma ambicji jest na miejscu . Równoznaczne z założeniem takiej działalności jest złożenie odpowiednich wniosków o kredyt na działalność gospodarczą . Jest on nieodzownym elementem silnego startu lub kontynuacji w biznesie . Nie oszukujmy się , mało kto potrafi dokonać takiego startu , bez korzystania z dostępnych kredytów na działalność gospodarczą . Tutaj też , należy kłaść nacisk na różnicę między pożyczką , a kredytem , aby uniknąć niepotrzebnych sporów i zatargów z bankiem . Uruchomiony kredyt na działalność gospodarczą działa na zasadzie bezgotówkowej transakcji , przy dokładnym określeniu celu spożytkowania go . Potocznie nazywany kredyt – pożyczką , nie jest jego odpowiednikiem i wprowadza w błąd .

Skupmy się również na odróżnieniu kredytowanej osoby , która posiada już firmę ( minimum 6 miesięcy ) , i tej , która dopiero zaczyna swoja przygodę z biznesem . W tym drugim przypadku wymagania banków są większe , bardziej rygorystyczne i wnikliwe . Dzieje się tak , ponieważ bank nie zna jeszcze naszych predyspozycji i mogą być dla niego niepewne . Co do pierwszej grupy , banki nie mają ściśle wyznaczonych kryteriów , a traktują potencjalnych klientów bardziej w sposób opisowy . Do najważniejszych punktów opisu należą z pewnością : cel na jaki zostaną przekazane środki pieniężne ( konieczne jest uzasadnienie co do skuteczności działania , jeśli mają być to cele innowacyjne ) , kwota kredytu na działalność gospodarczą ( wyznaczenie terminów spłat i opcjonalnie kwota , którą podejmiemy się spłacać w stosunku miesięcznym ) , jako jedną z form gwarancji spłaty okazanie źródeł dochodów .

Co do reszty wymogów , tutaj zachodzi rozbieżność , biorąc pod uwagę kilka różnych instytucji finansowych .

We wniosku , który , w miarę możliwości wypełnimy z osobą profesjonalną ( zalecane ) , można uwzględnić wydatki związane z kosztami ( opcjonalnie ) maszyn , narzędzi , kosztów produkcji , reklamy , opłaty za lokal ( jeżeli taki jest ) itp. Wszystko z głową , bez większej niepotrzebnej szarży . Jasno przedstawione argumenty powinny zaowocować pozytywnym rozpatrzeniem wniosku , okres oczekiwania na gotówkę nie powinien się niepotrzebnie wydłużać .

Banki stosują również dogodną opcję karencji , która powinna wielu przyszłych kredytobiorców uspokoić . Taki okres dopuszczalny jest nawet do dwunastu miesięcy . Jeżeli też zażyczymy sobie , atrakcyjnego zmiennego oprocentowanie , dostaniemy takie . Część banków zastrzega również zniesienie prowizji w razie wcześniejszego spłacenia kredytu .