Niesamodzielne dziecko – układanie ubranek.

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić pokój dla dziecka, aby był dla niego przyjazny przez kilka lat? – Myślisz sobie, że kiedy dziecko ma trzy, cztery latka, to na pewno ucieszą go kolorowe ściany, pluszowe misie i tapety z ulubionymi postaciami z kreskówek.

Tylko czy to samo będzie cieszyło go za kilka lat?

Jest kilka sposobów na urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, żeby nawet po kilku latach nadal stanowił dla niego przyjazną oazę.

Po pierwsze – wybierzmy takie meble, które posłużą nam dłużej.

Maluch nie będzie musiał korzystać z wysokiego biurka i nie będzie samodzielnie układał swoich ubrań w szafie. Kupmy więc niski stolik, przy którym dziecko będzie mogło rysować, bawić się – a zakup profesjonalnego biurka pod komputer i do nauki, zostawmy na później.

Możemy spokojnie zainwestować w szafę/niższe szafki do przechowywania ubrań.

Dopóki dziecko nie będzie samodzielne w tej kwestii, to my będziemy układać jego ubranka.

Później, kiedy nauczy się robić to samodzielnie i będzie na tyle duże, żeby móc pozwolić mu zarządzać swoim „majątkiem”, meble sprawdzą się nadal.

Zamiast tapety w infantylne stworki, wybierzmy prostotę z odrobiną szaleństwa — na przykład w ramach ozdoby, zawieśmy na ścianie duży plakat, który później będzie można zastąpić innym, bardziej dojrzałym.

Szukajmy rozwiązań, które będą nam dobrze służyły przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kontrolowanie własnego zdrowia jest niezwykle ważną czynnością, dlaczego? Previous post Witaminy – czy warto brać je przed zimą? Czy jesienią zwiększać dawki ?
Jesień to pora roku, kiedy odstawiamy do szafy japonki a wyciągamy z niej półbuty. Next post Dodatki do jesiennego stroju?