kolory farb

Barwniki do farb czy gotowy kolor farby

Kiedy decydujemy się na remont domu lub mieszkania, przeważnie chodzi nam nie tylko o samo odświeżenie wnętrza, ale również o nadanie mu nowego wyglądu. Zależy nam na zmianie nie tylko estetycznej, to znaczy odnowieniu ścian na przykład, ale również na zmianie wizualnej, byśmy czuli się w odnowionym pomieszczeniu jak w kompletnie nowym wnętrzu. Pierwszym krokiem do nadania wnętrzu nowego wyglądu jest nowy kolor ścian.

Jest kilka opcji odnowienia ścian, jedne z nich są droższe inne tańsze, jak to zwykle bywa. Jedna z droższych opcji to tapetowanie, które jednak coraz częściej wychodzi z mody. Sprawdza się, jeśli nasze ściany są nierówne, a nie mamy ochoty na kładzenie gładzi i wyrównywanie ich powierzchni. Jednak najczęściej decydujemy się na malowanie ścian, ponieważ jest to opcja tańsza. Dodatkowo, wybierając farbę zamiast tapety, nie musimy rozprawiać się z rozterkami w rodzaju: jaki wzór wybrać, żeby pasował do naszego wnętrza. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni kolor farby i możemy zacząć działać. Jednak jaką farbę wybrać?

Taką, do której dodajemy barwnik, by uzyskać właściwy dla nas kolor, czy gotowe farby występujące w szerokiej palecie kolorów? Wybrać gotową farbę czy wybrać pigment, barwnik do farby białej? Pytając o poradę specjalistę, usłyszymy, że pigment to dobre rozwiązanie dla kogoś, kto wybrał sobie kolor mniej więcej. Mniej więcej, to znaczy nie możemy oczekiwać, że osiągniemy dokładnie taki kolor, o jakim marzymy, chyba że mamy spore doświadczenie w dobieraniu i mieszaniu kolorów. To tańsze rozwiązanie niż gotowa farba, stąd często po nie sięgamy. Kupujemy pigment, a później dolewamy go do białej farby i mieszamy.

Trzeba zwracać zawsze uwagę na to, by dokładnie wymieszać barwnik z farbą, ponieważ jeśli tego nie zrobimy, mogą w niektórych miejscach powstawać smugi, zaciemnienia. Niedokładnie wymieszane elementy pigmentu mogą pozostawiać plamy.

Dodatkowo, jeśli zrobimy za mało potrzebnej nam mieszanki, kolejna przygotowywana farba może nie wyjść nam w dokładnie takim samym odcieniu. Tak więc jeśli nie mamy doświadczenia, a możemy pozwolić sobie na zakup gotowej farby, lepiej postawmy na to rozwiązanie. Jednak do odważnych świat należy, więc nie ma co obawiać się barwników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ferie-zimowe Previous post Gdzie jechać z dzieckiem na ferie zimowe i jak je spędzić
panele podłogowe Next post Jak wybrać i ułożyć panele podłogowe