Mniej finansowo bo o wirusowym zapaleniu wątroby [Hepatis]

Żółtaczka to powszechna nazwa wirusowego zapalania wątroby, w zależności od typu A,B lub C choroba ta daje różne objawy, różny jej jest przebieg, powikłania i oczywiście leczenie. Wirusowe zapalenie wątroby, to zawsze poważna choroba, wymagająca specjalistycznego leczenia, nie leczone zapalenie wątroby może poważnie uszkodzić organ a w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do jej marskości. Jeszcze 25 lat temu, lekarze znali tylko dwa typy żółtaczki, A i B, później dopiero odkryto typ C, najgroźniejszy dla zdrowia ,ze wszystkich trzech typów wirusa. Jak można się zarazić wirusowym zapaleniem wątroby i jak zapobiegać zarażaniom, opisujemy poniżej: Wirusowe zapalenie wątroby typu A – wywołane jest jak i w pozostałych typach wirusem Hepatis ale innym, nieco łagodniejszym i łatwiejszym w leczeniu szczepem wirusowym.

WZW typu A jest często nazywana żółtaczka od brudnych rąk, i jest w tym sporo prawdy, bo w większość pacjentów zaraziło się WZW typu A drogą pokarmową, dlatego by ustrzec się prze zachorowaniem dokładnie myj ręce przed jedzeniem. Niestety mycie rąk, może ograniczyć zarażenie, ale nie do minimum, ponieważ możesz się zarazić zupełnie bezwiednie np. jedząc fast foody w ulicznych budkach, jedząc nie myte owoce a nawet pijąc zakażoną wodę, lub inne napoje ze szklanki po innej osobie, która jest zarażona. Uważaj również na korzystanie z publicznych toalet, używaj specjalnej higienicznej nakładki lub staraj się nie siadać, po skorzystaniu z toalety koniecznie dokładnie umyj ręce w ciepłej wodzie używając mydła.

Reasumując, aby ograniczyć ryzyko zarażenia zawsze pamiętaj o: myciu rąk przed i po jedzeniu, ostrożnego korzystania z publicznych toalet, nie piciu wody prosto z kranu(wirus ginie w temperaturze 100 stopni Celsjusza), myj owoce i warzywa. Aby mieć niemal 100% pewność ochrony przed wirusem, zaszczep się. Wirusowe zapalenie wątroby typu B – również jest wywołane przez szczep wirusa Hepatis, jednak tym typem wirusa nie zarazimy się drogą pokarmową, jest to żółtaczka wszczepienna, oznacza to tyle że dostaje się ona do organizmu poprzez krew, niestety większość zakażeń zdarza się w placówkach zdrowia, ale nie tylko, możemy się również zarazić u dentysty, u fryzjera a nawet u kosmetyczki. Do zakażanie dochodzi poprzez brudne i zanieczyszczone narzędzia np. narzędzia chirurgiczne, strzykawki, nożyczki do pedikiuru czy manikiuru itp. Istnieje jeszcze jedna droga, którą możemy się zarazić- podczas niezabezpieczonego stosunku. Aby uniknąć zarażenia żółtaczką wszczepienną w placówkach zdrowia, zwracaj uwagę na to czy w gabinecie lekarskim panują sterylne warunki, czy lekarz, pielęgniarka używają jednorazowych rękawiczek, jeżeli nie, nie bój się o to poprosić.

Jeżeli dojdzie do zadrapania u fryzjera czy kosmetyczki, poproś o zdezynfekowanie rany wodą utlenioną lub innym środkiem o podobnych właściwościach, wybieraj jednak sprawdzone i czyste gabinety, jeżeli gabinet nie budzi twojego zaufania, po prostu go zmień na inny. Najskuteczniejszą jednak metodą zabezpieczenia się przed WZW typu B jest szczepionka od 1994r wszystkie nowo narodzone dzieci były i są obowiązkowo szczepione. Jeżeli urodziłaś się przed 1994r., planujesz wyjazd w ciepłe kraje, jesteś częstym bywalcem salonów kosmetycznych, jesteś fanką tatuaży na własnym ciele lub percingu, lub gdy czeka cię jakiś zabieg lub operacja koniecznie się zaszczep. Szczepienie wykonuje się dwa razy, raz na długi czas przed np. operacją, drugi raz po wykonaniu badania krwi na obecność przeciwciał, jeżeli ich poziom jest niski, pacjentowi podaję się drugą dawkę szczepionki. Jeżeli szczepiłaś się więcej niż 5 lat temu, możesz również wykonać test na obecność antyciał i przyjąć dawkę przypominającą.

Wirusowe zapalenie wątroby typu C – jest to najgroźniejszy przeciwnik naszej wątroby, niestety jest nieuleczalny, ale poprzez podawanie odpowiednich leków, i stosowanie diety można z nim normalnie żyć. Do zakażenia dochodzi w podobnych warunkach jak przy WZW typu B czyli operacje, zabiegi itp., z ta różnicą że musi być kontakt krwi z krwią czyli odrobina krwi zakażonej WZW typu C musi dostać się do krwiobiegu drugiej osoby, jeżeli tak się stanie, następuje zakażenie. WZW typu C jest o wiele bardziej groźniejszy dla naszego zdrowia niż typ A i B i w dodatku nie wynaleziono jeszcze na niego szczepionki. Aby uniknąć zakażenia wirusem żółtaczki tupu C przestrzegaj tych samych zasad co przy typie B, zawsze zwracaj uwagę czy w gabinecie lub szpitalu stosuje się igły i rękawiczki jednorazowego użytku.

Pomimo że wirusowe zapalnie wątroby rozróżnia się na trzy typy, objawy przy każdym zakażeniu, są podobne, jeżeli więc masz podejrzenie że ty lub ktoś z twojej rodziny mógł zarazić się WZW i do tego zaczynają pojawiać się charakterystyczne objawy z listy poniżej, koniecznie zgłoś się do lekarza, by ten zlecił wykonanie odpowiednich zadań. Objawy zakażenia wirusowym zapaleniem wątroby:

  • Charakterystyczny żółty odcień skóry, pierwsze zażółcenia najczęściej widoczne są na twarzy i dłoniach
  • Ciemny kolor moczu oraz rzadsze niż zwykle oddawania stolca
  • Utrzymujące się stany grypopodobne (podwyższona temperatura, bóle mięśni)
  • Brak apetytu i problemy ze strony układu pokarmowego (zaparcia, nudności, wymioty, bóle)
  • Ogólne poczucie osłabienia, brak ochoty na jakąkolwiek aktywność ruchową
  • Swędzenie skóry bez zaczerwienienia np. najczęściej na nogach
  • Ból pod prawym żebrem, na początku słabszy, z czasem coraz silniejszy, spowodowany przerostem wątroby

Zdarzają się również krwawienia z dziąseł i z nosa Niestety objawy nie u wszystkich chorych są tak jasne i oczywiste, często WZW postępuje po cichu, nie dając konkretnych objawów, lub dając je dopiero w zaawansowanym stadium choroby. Zdarza się że przebywamy żółtaczkę bezobjawowo, i dowiadujemy się o jej przebyciu dopiero w szpitalu, gdy wykonywane są różne padania pod kątem operacji czy zabiegu.

Samodzielne farbowanie włosów.

Wizyta u fryzjera dla większości mężczyzn, to w dużym mieście wydatek nie przekraczający dwudziestu, ewentualnie trzydziestu złotych. Obcinamy, przyczesujemy i gotowe. Dla kobiet z kolei, koszt usług fryzjerskich jest znacznie wyższy, ponieważ zależy nam nie tylko na przycięciu końcówek. Zmieniamy kształt naszej fryzury, często też chcemy zmienić kolor włosów lub zafarbować odrosty. Koszt obcięcia i farbowania, to minimum 100 złotych, jeśli wybieramy się do prawdziwego fryzjera a nie przypadkowego zakładu. Czy samodzielne farbowanie włosów w domu jest możliwe, czy można zrobić je na tyle dobrze, aby efekt był zadowalający?

Obecnie mamy na rynku do dyspozycji mnóstwo różnych produktów do farbowania włosów. Są to na przykład farby szybko zmywalne. Jeśli na przykład nie jesteś pewna co do koloru włosów, jaki w stu procentach będzie Ci pasował, postaw na taką farbę i sprawdź, czy w danym odcieniu będzie Ci dobrze. Jeśli nie, farba szybko się zmyje i możesz nałożyć inną. Farbowanie siwych włosów także możesz rozpocząć właśnie od takich farb, jednak mogą one nie poradzić sobie, jeśli siwych włosów jest naprawdę dużo. Wówczas lepiej jest postawić na farbowanie tradycyjną farbą lub użyć szampony koloryzujące. Coraz modniejsze staje się ostatnio farbowanie ton w ton. Możesz śmiało zapytać w drogerii o tego typu farbę, która pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt. Jeśli zastanawiasz się, jaką formę farby wybrać, możesz się zastanowić: farba do włosów w piance czy saszetka z farbą do włosów?

W piance występują najczęściej szampony koloryzujące, które jedynie kryją się pod nazwą farby. To tak zwane farby szybko zmywalne. Dobrze sprawdzają się one w momencie, kiedy zamierzamy wykonać farbowanie cienkich włosów. Mają one tendencję do kruszenia się i pękania, jeśli używamy farb zawierających takie składniki jak utleniacze czy acetylen. Farbowanie odrostów najlepiej jest wykonywać za pomocą produktu, którym do tej pory farbowałyśmy włosy. Jeśli zmieniasz kolor, a przynajmniej masz to w planach, przeczytaj dokładnie instrukcję jak postępować z nową farbą, ponieważ nie wszystkie nakłada się na tak samo długo i w taki sam sposób.

Klasyczne farby utleniające używamy inaczej, niż szamponów koloryzujących. Należy przy nich szczególnie uważać na kontakt z odzieżą czy innymi przedmiotami, ponieważ jeśli na przykład klasyczna farba utleniająca spadnie nam na plastikową umywalkę w łazience, z pewnością zostawi ślady na długo.

Trwała farba do włosów to dobre rozwiązanie, jeśli wiemy na jakim kolorze nam zależy i wiemy, w jakim kolorze będzie nam dobrze. Jeśli nie jesteś przekonana do trwałych farb do włosów czy szamponów koloryzujących, możesz na początek postawić na płukanki ziołowe które delikatnie zmieniają odcień włosów. Jeśli z kolei postawiłaś kiedyś na zły kolor farby a teraz nie wiesz jak z tego wybrnąć, postaw na odbarwianie włosów. Aby włosy po takim zabiegu, a także po klasycznym farbowaniu były zdrowe i lśniące, wybieraj do ich pielęgnacji właściwe kosmetyki. Są to: szampon do włosów farbowanych i odżywka do włosów farbowanych.

Możesz wybrać ich rodzaj zgodnie z kolorem włosów oraz z tym, czy się przetłuszczają czy są suche, czy normalne. Jeżeli odżywki nie są dla Ciebie wystarczająco satysfakcjonujące, zapoznaj się z tym, czym są maski na włosy. To odżywki znacznie bardziej regenerujące i wzmacniające strukturę włosa, które nakładamy od czasu do czasu, aby nadać włosom odpowiedni blask i wygląd.

Włosy – jak dbać o włosy, najczęstsze problemy z włosami.

Nasze włosy, choć pozornie delikatne, są same w sobie bardzo silne. Wyobraź sobie nitkę, która ma grubość włosa. Czy nie przerwałaby się znacznie szybciej, niż naturalny włos? Natura wszystko przemyślała sobie bardzo dobrze. Jednak nie przewidziała tego, że będzie wiele szkodliwych czynników, które mogą sprawiać, że nasze włosy tracą swoją siłę, strukturę i blask. Z jakimi problemami z włosami najczęściej się spotykamy? Jak dbać o włosy?

Podpowiemy Ci co nieco w naszym artykule. Kiedy przychodzi zima, najczęstszy problem, który nas bardzo irytuje, to puszenie się włosów. Jest to spowodowane zmianami w temperaturze oraz elektronami.

Tak, to elektryzowanie się włosów sprawia, że zaczynają się one puszyć. Kiedy rozpoczynamy pielęgnację naszych włosów, przede wszystkim zwracamy uwagę na szampon. To nim traktujemy nasze włosy niemalże każdego dnia, z małymi wyjątkami, kiedy po prostu nie mamy na to siły. Szampon odżywczy, który dobrany jest dobrze do rodzaju naszych włosów, sprawia że puszenie się włosów zaczyna znikać. Włosy dobrze odżywione, to znaczy wzmocnione i wypielęgnowane, stają się znacznie bardziej odporne na czynniki atmosferyczne: i zimowe i letnie, czyli mróz i słońce. Odżywka nawilżająca do włosów, to rozwiązanie nie tylko na lato, kiedy włosy się przesuszają. To także doskonała odżywka na zimę. Oczywiście tak samo jak w przypadku szamponu, powinna być dobrana do rodzaju naszych włosów. Na przykład: używając odżywki nawilżającej do włosów tłustych, jeśli mamy włosy suche, może im nieco zaszkodzić. Wysuszy je jeszcze bardziej. Jednak bez obaw: do każdego rodzaju włosów można znaleźć odpowiednie produkty.

Są to na przykład odżywki w kremie, które podobnie jak balsamy czy kremy do ciała, są dopasowane i do suchych i do tłustych warunków. Do wyboru mamy także maski intensywnie nawilżające, które nawilżają każdy rodzaj włosów. Są także specjalne preparaty do włosów puszących się, które polecamy zwłaszcza, jeśli puszenie występuje nie tylko zimą. Chcesz mieć dwa efekty w jednym? Wybierz preparaty nawilżająco-wygładzające do włosów, w formie kremowej lub w sprayu. Kiedy masz włosy matowe i suche, kiedy masz włosy cienkie i bez objętości, przyda im się rewitalizacja. Możesz zapewnić ją swoim włosom nie tylko odżywkami, ale również stawiając na rewitalizujące szampony. Są dostępne na przykład specjalne szampony i odżywki zwiększające objętość włosów. Niezależnie od tego, czy masz włosy matowe i suche, tłuste włosy, przetłuszczające się włosy, czy włosy z łupieżem, na pewno wśród bogatej oferty współczesnych i nowoczesnych kosmetyków znajdziesz coś dla siebie.

Chociażby szampony przeciwłupieżowe, czy takie które zwalczają łojotokowe zapalenie skóry. Najważniejsze, aby wybrać szampon, który będzie przeznaczony właśnie do Twojego rodzaju włosów. Podobnie, jeżeli chodzi o odżywkę. Jeżeli nie wiesz do końca jaki produkt będzie dla Ciebie najlepszy, możesz podpytać o poradę pracowników drogerii czy fryzjera.

Jeśli z kolei uwiera Ci nawracające łojotokowe zapalenie skóry z którym dotychczas stosowane kosmetyki nie potrafią sobie poradzić, spytaj o poradę specjalistę, czyli lekarza dermatologa.

 

Najmodniejszy deseń – lamparcie cętki

Moda ma to do siebie, że lubi czerpać inspiracje z trendów, które już kiedyś obowiązywały,  dlatego co jakiś czas widzimy że jakieś fasony, kroje czy desenie po raz kolejny wracają do łask, jedne częściej inne rzadziej, na pewno do jednych z ulubionych deseni projektantów należą motywy zwierzęce i tak w tym sezonie, na wybiegach królują lamparcie cętki. Generalnie z motywami zwierzęcymi jest tak że albo je lubimy, albo nie, i albo czujemy się w takich deseniach świetni, lub wręcz przeciwnie nie możemy sobie nawet wyobrazić siebie w cętkowanej spódniczce czy sukience.

Drapieżny motyw lamparcich cętek ma więc tyle samo zwolenniczek co przeciwniczek, jeżeli jesteś  po środku i zastanawiasz się czy kupić jakiś modny ciuch w cętki czy może dać sobie spokój, pomyśl że znane aktorki czy piosenkarki jak np. Rihanna czy Lady Gaga kochają cętki i bardzo często się w nich pokazują na wielkich przyjęciach, impreazach czy na swoich koncertach, może więc warto spróbować założyć jakiś ciuszek w cętki, i choć przez chwile poczuć się jak gwiazda. W tym sezonie lamparcie cętki królują dosłownie na wszystkich ubraniach i dodatkach, mamy więc płaszcze w cętki, kurtki w cętki, spodnie i leginsy w cętki, bluzki w cętki, sweterki w cętki, sukienki i wszystko inne co tylko nadaje się do założenia na siebie. Lamparcie cętki pojawiają się również na wszelkiego rodzaju dodatkach, główny prym wiodą oczywiście torebki i buty, ale także: apaszki, paski, szaliki, czapki, czy nawet rajstopy a nawet kolczyki i bransoletki. Jak dobrze zestawić ciuch w lamparcie cętki by wyglądać ładnie a nie jak pantera? Zasada jest jedna, nie powinnaś ubierać się w cętki od stóp do głów czyli jeżeli masz już leginsy w cętki, nie zakładaj cętkowanej bluzki, możesz natomiast dobrać jakiś cętkowany dodatek.

Do rzeczy w lamparcie cętki najlepiej prezentuje się kolor czarny i co może cię zdziwi, czerwony. Jeżeli chcesz mieć super modny look do czarnych skórzanych spodni załóż bluzkę w lamparcie cętki, na to nałóż czarny żakiet, dobierz cętkowany dodatek np. torebkę czy chociażby bransoletę i już jesteś gotowa do wyjście.

Cętki, pomimo swej wrodzonej drapieżności, nadają się zarówno na imprezę jak i do pracy, wszystko zależy od zestawienia ich z pozostałą garderobą np. do pracy możesz założyć cętkowaną spódniczkę do czarnej lub czerwonej bluzki, do tego czarna marynarka i będzie ok. Na imprezę proponujemy lamparcie leginsy w połączeniu z obcisłą bluzeczką lub czarnym topikiem, do tego lamparcie dodatki. Do niedawna, zwierzęce motywy były zarezerwowane dla mody dziennej i wieczorowej, w tym sezonie to się zmieniło i cętki trafiły nawet na odzież sportową, sportowe bluzy czy spodnie możemy znaleźć np. w sklepach Adidasa, rzeczy te są nie tylko funkcjonalne ale ładne i modne, bo kto powiedział że w klubie fitness nie mamy wyglądać modnie,  poza tym era rozciągniętych koszulek i szarych dresowych spodni naprawdę odchodzi powoli do lamusa.

Zwierzęce desenie, to klasyka mody, może więc nawet jeżeli do tej pory nie miałyśmy odwagi wskoczyć w cętkowaną bluzeczkę czy sukienkę, zróbmy to właśnie w tym sezonie.

Mam obfity biust ale szczupłe nogi, jak się ubierać?

Masz duży ładny biust, ale szczupłe nogi, pewnie czasami wybierając ubrania, myślisz sobie że mogła byś być bardziej proporcjonalna. Faktycznie przy kupnie garsonki możesz mieć pewien problem, bo górą prawdopodobnie będzie musiała być w większym rozmiarze niż dół, ale tak naprawdę ,jeżeli jesteś posiadaczką takiej figury, może nie zdajesz sobie z tego sprawy ale jesteś, prawdziwa szczęściarą! Panie z dużym biustem i szczupłymi nogami, to ulubiony przez mężczyzn typ kobiecej figury.

Musisz jednak dbać, o to by twoja sylwetka wyglądała harmonijnie, naucz się więc podkreślać atuty. Na co dzień podkreślaj linie zgrabnych nóg, najlepiej dopasowanymi spodniami z materiału typu garniturowego, lub po prostu dopasowanymi dżinsami, ważne by były poszerzane ku dołowi, to pozwoli zrównoważyć figurę, do tego jasna bluzeczka, długie kolorowe korale, but na obcasie i zestaw do pracy gotowy. Do tak uniwersalnego zestawu zawsze możesz dodać marynarkę skrojoną do linii bioder, lub zastąpić spodnie, ołówkową spódnicą najlepiej do kolan, lub trochę za kolano. Najładniej będziesz wyglądać w prostych, klasycznych koszulach o kroju tak zwanym fit, czyli dopasowanym do figury, nie zakładaj na siebie bluzek kopertowych, czy z kieszonkami na biuście, nie prezentują się one za dobrze że dużym biuście. Tkaniny uszyte z gładkich kolorów czy w delikatne desenie, to również propozycja dla ciebie.

Podkreślaj swoją talie, noś spodnie o wysokim stanie, ołówkowe proste spódniczki, kurtki do linii bioder, płaszcze, najlepiej jednorzędowe, dopasowane w talii, mogą być nawet z paskiem. Na biznesowe spotkania, czy do pracy w biurze do spodni lub spódniczki dobierz, klasyczną bluzkę koszulową oraz marynarkę zapinaną na jeden guziczek. Buty w zależności od tego jakie lubisz, mogą być szpilki lub słupki, jednak słupki lepiej zrównoważą twój dół figury z górą. Na imprezę wybierz dopasowaną sukienkę, o długości do kolan lub lekko za kolano, z dopasowaną talią.

 

Zadłużenie w chwili potrzeby

Dziś można bez problemu znaleźć ofertę gotówkową, która okaże się trafną decyzją. Dostępne pożyczki chwilówki to coś w tym stylu. Wielu ludzi wybiera je, kiedy pilnie potrzebuje gotówki. Wiadomo wydatki każdy ma duże, a firmy z myślą o swoich klientach wprowadziły na rynek wspomniane pożyczki chwilówki.  
Popularne chwilówki istnieją od dawna i ciągle znajduje się ktoś, kto chciałby poznać ich szczegóły. Dlatego często osoby które miały na przykład okazję skorzystać z owej oferty, wypowiadają się w Internecie czy tak na żywo. Na pewno są bardzo różne sposoby zdobywania konkretnych informacji na tematy pożyczkowe. Musimy wiedzieć, że każdy bank i każda instytucja pozabankowa chce trafić do klientów samodzielnie. Stąd te wszystkie ulotki reklamowe, reklamy w telewizji, w Internecie. W mediach bez problemu można trafić na pożyczki chwilówki i zdobyć wszystkie szczegóły. Dla nas klientów sprawy formalne mają ogromne znaczenie. Nie dziwmy się jeśli ktoś zawzięcie szuka odpowiedzi na swoje pytania. Niektóre bywają banalnie proste, ale jak widać nie dla wszystkich.

Dobre pożyczki chwilówki musza mieć takie same warunki, ale nigdy nie można wierzyć nazwie. Trzeba sprawdzić każdy szczegół by mieć tę stuprocentową pewność i wiedzieć co się podpisuje, na co decyduje i do czego zobowiązuje.

Wśród licznie występujących ofert możemy znaleźć pożyczki chwilówki, zapewne każdy z nas doskonale wie czym one są i w jakim celu można wykorzystać. Okazuje się, że częstym celem zaciągnięcia pożyczki chwilówki jest jakiś pilny, wręcz niecierpiący zwłoki wydatek. To właśnie w takich momentach ludzie postanawiają się zadłużyć.  

Czym jest zadłużenie, pożyczka i kredyt każdy wie.

Wszystkie te pojęcia są tak samo znane jak słowo dług. Coraz więcej ludzi musi podejmować decyzje o zadłużeniu się. w naszych głowach przebiegają myśli, które nie dają spokoju. Nie chcemy dłużej być dłużnikami, nie chcemy też brak kredytu czy pożyczki, bo to wcale nie zlikwidowanie zadłużenia. Jednak spłata zadłużeń innymi zadłużeniami nie jest jedynym postępowaniem. Tak samo decydujemy się na pożyczki chwilówki, kiedy po prostu zwyczajnie potrzebujemy pieniędzy. Jakie wydatki mogą być z tym związane każdy na pewno wie, dlatego nie trzeba tego wyjaśniać ani tłumaczyć. Po prostu jaki by to nie był wydatek, to na swój sposób jest ważny i konieczny. Stąd te duże zainteresowanie owymi pożyczkami, produktami zasługującymi na wielkie uznanie. Na pewno każdy z nas marzył kiedyś o niezapomnianym urlopie.

Może teraz przyszedł czas realizacji z pożyczką chwilówką. Sprawdźmy czy mamy takie możliwości.

Trzeba Ci natychmiastowej pożyczki, ale masz wątpliwości co do „pożyczek na dowód”?

Dlaczego pożyczki pozabankowe bez BIK stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju? Ponieważ coraz więcej Polaków stawia na komfort usług, również finansowych. Poza tym mamy coraz większe zaufanie do instytucji będących firmami prywatnymi, nie zależy nam już koniecznie na korzystaniu z usług banków będących pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego. Z pożyczek pozabankowych bez BIK-u korzystają nie tylko osoby, które zostały do tego „zmuszone” przez sytuację finansową oraz obciążony rejestr w Biurze Informacji Kredytowej. Korzystają z nich również osoby, które cenią sobie swój wolny czas - i zależy im na załatwieniu pożyczki w jak najkrótszym terminie.

Dodatkowe formalności, aneksy do umów i sterty innych dokumentów, które odstraszają nas od zaciągania pożyczek w tradycyjnych bankach, w przypadku szybkich kredytów „chwilówek” bez BIK nie mają miejsca. Podpisujemy jedynie umowę kredytową, jasną, przejrzystą i klarowną, w której zawarte są tylko najistotniejsze kwestie naszej współpracy (a w zasadzie naszego korzystania z usług) z parabankiem. Instytucje finansowe, nie będące bankami, przyciągają nas do siebie coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami. Firmy pożyczkowe, które kuszą nas coraz atrakcyjniejszymi ofertami bogatymi w szereg nowoczesnych rozwiązań, to instytucje finansowe, które udzielą nam kredytu na solidnych, ale bardzo prostych, mało skomplikowanych zasadach. Firmy pożyczkowe stają się coraz bardziej konkurencyjne w stosunku do banków, ponieważ ich oferta obejmuje pożyczki, do których nie potrzeba żadnych dodatkowych formalności poza podpisaniem prostej umowy kredytowej. Umowa ta zawierać będzie nasze dane oraz podstawowe informacje na temat „paktu”, jaki zawieramy z firmą pożyczkową, to znaczy: pożyczam od firmy X-złotych, oddam je w Y-ratach, które będą zawierały część pożyczki plus odsetki o danej wysokości. Oczywiście treść umowy sformułowana będzie w konkretny i precyzyjny sposób, łatwy do zrozumienia dla każdego potencjalnego kredytobiorcy. Firm pożyczkowych jest na naszym rynku coraz więcej - co oznacza, że są one potrzebne i chętnie z nich korzystamy, w przeciwnym przypadku tendencja byłaby całkowicie odwrotna. Niema żadnych powodów aby obawiać się korzystania z usług firm pożyczkowych, zwłaszcza jeśli nasz BIK jest obciążony zaciągniętymi w bankach kredytami. Przeczytaj, jak funkcjonują firmy udzielające takich pożyczek i pozbądź się wszelkich wahań. Pożyczki na dowód najczęściej proponowane są przez firmy nie będące bankami, które świadczą swoim klientom usługi finansowe z zakresu kredytów.

Możemy dostać pożyczkę w wysokości do kilku, nawet dziesięciu tysięcy złotych. Jedyny dokument, jaki musimy przy sobie mieć to dowód osobisty, na podstawie którego pożyczka zostanie nam udzielona bez zbędnych formalności, dodatkowych aneksów, formalności poza umową. To idealne rozwiązanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy pod kreską, znajdujemy się w pacie finansowym, a nie mamy jak zdobyć pieniędzy. Coraz więcej Polaków korzysta z usług firm oferujących pożyczki na dowód, ponieważ to doskonała alternatywa do kredytów zaciąganych w bankach lub pożyczek od rodziny, które czasami trudniej jest spłacić niż pożyczki w parabanku więcej doczytasz na  czyli firmie świadczącej usługi finansowe, nie będącej pod pieczą NBP, czyli Narodowego Banku Polskiego.

Nie ma się czego obawiać - firmy udzielą nam pożyczki nawet, jeśli dla banku jesteśmy niewypłacalni, tzn. mamy obciążony BIK.

Potrzebujesz ekspresowego zastrzyku gotówki?

Pożyczka ekspresowa to kolejna usługa finansowa, z której możemy skorzystać w niemalże każdej firmie zajmującej się świadczeniem usług osobom prywatnym i firmom, zajmującej się finansami generalnie. Ekspresowa pożyczka, jak sama nazwa wskazuje, to pożyczka szybka, bezproblemowa i łatwo dostępna. Tego typu usługi są coraz popularniejsze na polskim rynku, ponieważ w coraz większej ilości kwestii liczy się dla nas termin realizacji, komfort i wygoda zawierania umów. Czasy monopolu NBP minęły bezpowrotnie. Nie znaczy to, że oferty banków są złe - a Narodowemu Bankowi Polskiemu nie należy ufać. Znaczy to tyle, że Polska rozwija się podobnie do krajów europejskich.

Jeśli potrzebujesz ekspresowej pożyczki, zwróć się do parabanku z prośbą o pomoc - lub po prostu zadzwoń, pracownik sam odwiedzi Cię w domu, podpisze z Tobą umowę a później przekaże Ci środki finansowe, których potrzebujesz. Szybko, łatwo i przyjemnie, komfortowo, bez specjalnych dodatkowych formalności. Ekspresowa pożyczka, to pożyczka naprawdę ekspresowa, kredyt z prędkością światła, dostaniemy ją w momencie, w którym potrzebujemy jej najbardziej. Pożyczki bez BIK, to pożyczki bez ingerowania przez firmę udzielającą nam pożyczki w nasz rejestr w Biurze Informacji Kredytowej.

Na Polskim rynku - podobnie jak na rynkach europejskich - pojawia się coraz więcej firm, które oferują szybkie kredyty bez wnikania w naszą historię kredytową.

Jest to wynik zmieniającego się rynku finansowego. Pieniądze chcielibyśmy pożyczać szybko, bez dodatkowych formalności poza umową kredytową, bez dodatkowych aneksów, odpisów, przepisów utrudniających całą procedurę. Pożyczki bez BIK możemy dostać szybko, a najczęściej jedyny dokument jaki musimy posiadać przy sobie, jest nasz dowód osobisty, który dla firmy stanowi dokument potwierdzający naszą tożsamość. Otrzymamy pożyczkę często do wysokości 10 tysięcy złotych. Będziemy spłacać ją w dogodnych dla nas ratach, uzgodnionych z pracownikami firmy udzielającej nam pożyczki. Oprocentowanie wbrew pozorom nie zmiażdży naszego budżetu - możemy liczyć na oprocentowanie pożyczek bez BIK rzędu podobnego do oprocentowań proponowanych przez tradycyjne banki. Rynek finansowy jest konkurencyjny - niczym nie różni się od innych rynków, na których firmy rywalizują ze sobą proponując potencjalnym klientom coraz bardziej atrakcyjne oferty. Kredyt bez BIK, to kredyt bez ingerencji, bez wnikania w naszą historię kredytową. Nie będzie sprawdzane, jakie pożyczki podejmowaliśmy do tej pory, czy, kiedy i jak je spłaciliśmy. Dodatkowo: nawet jeśli obecnie mamy na swoim koncie jakiś kredyt, firma oferująca nam pożyczkę bez BIK nie będzie interesowała się tą kwestią. Firmy finansowe, świadczące usługi tego typu, zakładają, że każdy dorosły człowiek jest na tyle odpowiedzialny, że sam potrafi ocenić swoją wypłacalność. Jeśli stać nas na kredyt - możemy go wziąć i już. Banki, tradycyjne banki objęte nadzorem zewnętrznym, nie mogą kierować się tą tezą. Restrykcyjne przepisy zakładają, że musimy być w pełni, całkowicie wypłacalni, aby przyznać nam kredyt. Oczywiście, jeśli wzięliśmy pożyczkę na zakup telefonu i zostały nam do spłacenia dwie raty w wysokości pięćdziesięciu złotych, bank nie odmówi nam pożyczki. O ile będziemy mieć udokumentowane dochody, oczywiście. Natomiast w sytuacji gdy mamy na głowie kredyt hipoteczny a nasze zarobki nie są specjalnie wysokie - taka sytuacja może mieć miejsce, bank odmówi udzielenia nawet 1000złotych pożyczki. Stąd pomysł na działalność parabankową, która proponuje swoim klientom kredyty bez BIK, które możemy załatwić szybko i łatwo. Nic prostszego, niż skorzystać z usług firm świadczących finansową „pomoc w nagłych przypadkach”. Firmy udzielające ekspresowych pożyczek rozkwitają na polskim rynku, ponieważ rynek finansowy ożył: czasy prawie- komunistycznych restrykcji odpłynęły w siną dal.

Rynek finansowy stał się konkurencyjny i znalazło się na nim miejsce dla małych i dużych firm, parabanków, które chętnie wspomagają nas w nagłych przypadkach swoją pomocną pożyczkową dłonią. Potrzebujesz pożyczki ekspresowej, zgłaszasz się do danej firmy za pomocą telefonu, maila lub przychodzisz do siedziby i pożyczka ląduje w Twoich rękach lub na Twoim koncie. Nie musisz borykać się ze stosem papierków, martwić się o kontrolę Twojej wypłacalności finansowej, czy kontrolę w Biurze Informacji Kredytowej. Pożyczki ekspresowe są naprawdę ekspresowe... naprawdę oznacza, że nie mają wiele wspólnego z ekspresami PKP.

Są naprawdę szybkie, w przeciwieństwie do polskiej kolei. Możesz zaciągnąć pożyczkę ekspresową raz-dwa, bez obawy o cokolwiek, bez marnowania czasu, już, zaraz, od ręki, błyskawicznie.

Dobry kredyt bez zaświadczeń jest szybki

Decydując się na jakąś ofertę kredytową zawsze mamy wątpliwości. Nie wiemy do końca czy dana oferta jest odpowiednia, czy może jej umowa zawiera jakieś haczyki, które wyjdą na jaw dopiero w późniejszym czasie. Z tego między innymi powodu zastanawiamy się, czy kredyt bez zaświadczeń jest w porządku. Może okaże się, że oferta ta będzie niby bez zaświadczeń, a jednak wymagająca dostarczenia jakiegoś skomplikowanego dokumentu, który nie będzie dla nas łatwy w zdobyciu. Dlatego naprawdę skupienie i ostrożność jest tu wskazane. Jeżeli klient przyjdzie do banku, przedstawi swoja trudną sytuację, powie na co potrzebuje pieniądze, a także jakie ma zdolności, przedstawiciel wskaże konkretną ofertę. Oczywiście w tym momencie oferta ta powinna idealnie pasować jedynie według wspomnianego doradcy.

To klient powinien zapoznać się ze szczegółami. Sprawdzić jakie dokumenty są potrzebne, a jakich zaświadczeń dostarczać nie trzeba. Wówczas okaże się, czy jest to oferta pod tym względem naprawdę korzystna. Ogólnie kredyt bez zaświadczeń brzmi całkiem dobrze. Jednak wiadomo, że czasem może być coś w szczegółach, co nie do końca nas przekona. Właśnie dlatego każdy klient musi dokładnie przejrzeć ofertę. Najlepiej by wypisał sobie wszystkie potrzebne dokumenty, które musi dostarczyć. Następnie dobrze by było, gdyby poprosił o rozpisanie rat spłaty, które będą towarzyszyły mu przez jakieś kilka lat. To pozwoli zobrazować jak taka spłata będzie wyglądała wraz z odsetkami. Dzięki temu będzie mógł sprawdzić czy zdoła sobie z tym poradzić, czy pogodzi ten wydatek z innymi, których przecież w domu nie brakuje.

Jeżeli okaże się, że kredyt bez zaświadczeń naprawdę jest bez tych dokumentów, a co więcej jest szybki w załatwieniu to dobrze. Jednak niestety musimy wiedzieć, że nie dla każdego z nas będzie tak samo odpowiedni. Jeden będzie cieszył się bardziej, drugi z kolei uzna, że jednak te oprocentowanie powinno być niższe, bo jego pensja nie jest za wysoka.

 

 

 

Niektóre konta bankowe są wyjątkowe

Trzeba przyznać, że obecnie niektóre konta bankowe zasługują na miano wyjątkowych. Są tak funkcjonalne, że niektórzy nawet nie są wstanie zdać sobie sprawy z tego jak bardzo. Takie konto posiada ogromna liczba ludzi, wśród nich są zarówno osoby starsze jak i młodzież ucząca się. Tak naprawdę owe konto jest bardzo przydatne. Można gromadzić na nim pieniądze, które pozostaną nienaruszone przez lata.

Wielu ludzi jednak korzysta ze swojego konta w inny sposób. Każdy kto pracuje musi mieć takie konto, a w zasadzie to dobrze by było gdyby je miał. Niektórzy pracodawcy na przykład tego wymagają. Łatwiej jest im się rozliczać w dniu wypłaty.

Takie wpływające na konto pracownika pieniądze, mogą więc tam pozostać, albo zostać w części wybrane. To zależy od właściciela owego konta. Wybieranie pieniędzy może się odbywać w banku, przy okazaniu odpowiedniego dokumentu, a także kartą w bankomacie. W dzisiejszych czasach bankomat każdego banku znajdziemy we wszystkich miastach. Tak więc gdziekolwiek jesteśmy możemy wybierać swoje pieniądze w kwotach jakie są nam potrzebne. Nowoczesne konta bankowe to coś więcej niż przechowywanie pieniędzy. od dawna było tak, że karta mogła służyć jako taki elektroniczny pieniądz, czy może bardziej plastikowy. Podając sprzedawcy kartę w większości sklepów, a następnie wpisując pin, można płacić nią za zrobione zakupy. Teraz taka możliwość istnieje prawie w każdym sklepie. Jest to więc bardzo wygodne. Nie trzeba szukać bankomatu. Nie trzeba również nosić dużych pieniędzy przy sobie, co jest jak wiadomo bardzo niebezpieczne. W tym przypadku nawet jeśli złodziej ukradnie nam kartę, to i tak nie wybierze pieniędzy, bo nie zna naszego pinu, który powinniśmy mieć w głowie.

Dlatego takie konta bankowe są bardzo bezpieczne. Trzeba tylko wybrać odpowiednie, a także ustalić limit dziennego wybierania gotówki. jeżeli będzie zbyt mały, nie wybierzemy więcej w bankomacie, będziemy musieli iść do banku. Dlatego musimy to dobrze przemyśleć, by nie zrobić pułapki na siebie.

 

 

Wybrany przez ciebie kredyt pod zastaw

W ofercie banków znajdują się różne kredyty. W tym jest bez wątpienia kredyt pod zastaw, ale nie jest to jeden produkt, lecz kilka. Chodzi o to, że oferty takie są bardziej urozmaicone, tak jak produkty na półkach w sklepach spożywczych. Dlatego kiedy ty wybierasz owy kredyt, wybierasz ten który jest bardziej odpowiedni dla twoich oczekiwań. Są kredyty pod zastaw nieruchomości. Jest to jednak dla niektórych za duże ryzyko, przez co szukają innych ofert. Trzeba tylko pamiętać, że kiedy wybierasz ten pod zastaw, jego wartość będzie musiała równać się wartości zastawionej rzeczy czy w tym przypadku nieruchomości. Skoro uważasz że nie poradzisz sobie z dużym kredytem, to musisz w przypadku marnych zabezpieczeń zastawić coś mniej cennego, a co za tym idzie kwota jaka zostanie ci przyznana będzie mniejsza.

Tak więc i spłacania będzie mniej.

To może być wygodniejsze dla osób potrzebujących pieniędzy. Ogólnie kredyt pod zastaw jest dobrą ofertą, bo kiedy ktoś nie ma zdolności to chociaż zastawienie domu, mieszkania czy może innej cennej rzeczy pozwoli otrzymać pieniądze. Sytuacje w których ludzie się znajdują są bardzo różne. Czasem trudno jest wydostać się z problemu nie dysponując akurat w danej chwili odpowiednimi zasobami gotówki. Zdarza się, że przykładowo tylko w tym momencie nie mamy pieniędzy, a potrzebujemy ich bardzo pilnie. Za jakieś kilka dni otrzymamy na konto przelew, ale to dopiero za wspomniane kilka dni, nie już.

Dlatego idziemy do banku, oddajemy pod zastaw swój dom, bierzemy kredyt i robimy z pieniędzmi co musimy. Nie boimy się, że coś pójdzie nie tak, bo doskonale wiemy jaką kwotę pożyczyliśmy, ile trzeba oddać wraz z odsetkami, a także to, że za kilka dni będziemy mieli pieniądze na spłatę. Nie musimy więc niczego się obawiać. To można powiedzieć czysta transakcja, która w ciągu kilku dni zostanie uregulowana. Wielu ludzi jest właśnie w takiej sytuacji, dlatego kredyt pod zastaw jest przez nich wybierany. Może niedługo kolejni będą takiego rozwiązania potrzebować.

 

 

 

Kredyt gotówkowy dla wszystkich

Czasem każdy potrzebuje dodatkowego grosza, co nikogo już nie dziwi. Pensje mamy jakie mamy, a wydatków wcale nie jest mniej. Kiedy chcemy finansować jakieś swoje potrzeby, które wynikły tak całkiem niespodziewanie zastanawiamy się skąd wziąć pieniądze. Może tylko kredyt gotówkowy jest wstanie cokolwiek zdziałać w tej sprawie. W sumie to nie ma jak to dodatkowe pieniądze pozyskane w banku. Wystarczy, że dostarczy się jedynie podstawowe dokumenty i już jest o czym rozmawiać. Teraz oferty kredytowe wydają się bardziej korzystne. Nie ma tylu skomplikowanych formalności, a czas załatwienia to jedynie kilkadziesiąt minut. Wszystko również zależy od klienta, niektórzy są bardziej dociekliwi, czytają dokładnie umowę kilka razy. To wszystko opóźnia zakończenie procesu. Z reguły takie oferty kredytowe są bardzo szybkie, a co za tym idzie kwoty nie tak wielkie, ale na większość nieprzewidzianych wydatków zdecydowanie wystarczające. Dlatego często ludzie, którzy chcą pozyskać w jakiś sposób pieniądze wybierają kredyt gotówkowy, by mieć ten problem z głowy. Jest to produkt praktycznie dla każdego. Nie ma jakichś tam wygórowanych wymagań. Normalne w świecie warunki, które trzeba spełnić by móc podpisać umowę, kończąca cały ten proces załatwiania. Niektórzy na przykład nie wiedzą że mają szansę na kredyt, dlatego nawet nie idą do banku by o to zapytać.

Wydaje im się że maja za małe zarobki, że jakieś inne zabezpieczenia są marne. Jednak może się okazać, że akurat nie zarobki brane są pod uwagę. Najczęściej ludzie uważający że nie dostana pieniędzy, otrzymują je i to bardzo szybko. Dlatego wszyscy potrzebujący powinni poszukać dla siebie rozwiązań w banku. Tam czeka kredyt gotówkowy i inne produkty finansowe odpowiadające nawet najśmielszym oczekiwaniom.

Pracujący doradcy finansowi czekają na klientów, którym będą mogli pomóc. Na pewno chętnie wyjaśnią na czym polegają warunki, by mogli zrozumieć jak korzystny jest ten produkt, o który się w danej chwili ubiegają.

 

 _MG_4183.JPG (214.53 KB)

Strony