Zajrzyj do szczegółów oferty

 • Posted on: 17 October 2016
 • By: Kasia

Kiedy nie wiesz który kredyt na firmę jest najlepszy, poradź się znajomych, którzy mają już to za sobą. Na pewno wszystko ci powiedzą i wyjaśnią prostym, zrozumiałym językiem. Szczegóły konkretnej oferty można znaleźć w Internecie, na przykład na jednych ze stron konkretnego banku, zajmującego się udzielaniem takich ofert. Sposób w jaki zdobędziesz wiedze i informacje na temat konkretnej oferty kredytowej zależy od ciebie. Nie musisz sugerować się postępowaniami innych klientów. Jeżeli na przykład wolałbyś odwiedzić jakieś forum internetowe i tam znaleźć szczegóły dotyczące zaciągania kredytów lub jakiejś konkretnej oferty, jak najbardziej możesz to zrobić. Odpowiedni kredyt na firmę pewnie zaciąga ogromna liczba ludzi, dlatego na takim forum będzie o nim dość głośno. Ponadto dobrze jest zajrzeć do placówki banku i tam popytać, porozmawiać z przedstawicielem. W sumie chyba nie ma pewniejszego źródła jak wizyta w banku. Najlepszy kredyt na firmę można znaleźć właśnie tam.

Trzeba tylko popytać, sprawdzić który pasuje najbardziej i tak dalej. Znajomi mogą podpowiedzieć i na pewno to zrobią jeśli ich o to poprosimy. Najlepiej by był to ktoś kto już kiedyś starał się o kredyt, może nawet podobny.

Sami przyszli właściciele firm również mogą podjąć starania o znalezienie konkretnej oferty. Jeżeli się postarają i poświęcą na to trochę więcej czasu, znajdą bez problemu.

Zwrócisz kiedy zarobisz

Na rozwój firmy, a właściwie na jej zapoczątkowanie trzeba sporej sumy gotówki. Taką jest zapewne kredyt na firmę. Nie ma innego wyjścia jeżeli dana osoba nie dysponuje gotówką. Przyszły właściciel firmy nie powinien zbyt długo zastanawiać się czy wybrać ofertę czy też nie. Jeżeli biznes jest trafny, pieniądze szybko się zwrócą. Pieniądze inwestowane w firmę, ale taką która jest przemyślanym interesem, który jest również opłacalny, bez wątpienia szybko się zwrócą. Ktoś komu zależy na działalności gospodarczej powinien szybko wybrać kredyt na firmę i za pozyskane pieniądze rozpocząć wszystko co jest konieczne, by zaistnieć na rynku.

Osoba znająca się na interesach bez wątpienia szybko zdobędzie pieniądze by móc zwrócić je bankowi. W sumie to każdemu powinno na tym zależeć. Poza tym firmy raczej mniejszy problem mają z oddaniem gotówki. Zawsze coś zarobią nawet na początku, a kiedy odpowiednio rządzą pieniędzmi bez problemu znajdą gotówkę na spłatę chociażby kilku rat zobacz  - gdzie znajdziesz więcej informacji. Niektórzy myślą że kredyt na firmie to problem, ale tak z pewnością nie jest.

Sprawdź byś później nie żałował. Spełnij swoje marzenia, otwórz firmę na którą tak długo czekałeś, zarób pierwsze pieniądze i spłać kredyt, a to się opłaci. Kolejne zarobki będą już tylko dla ciebie, tylko na kolejne inwestycje i wynagrodzenie za twój trud.

Kilka informacji na tematy związane z chorobami dzieci i im zapobieganiu

 • Posted on: 22 September 2016
 • By: Kasia

Różyczka to choroba wirusowa. Jest chorobą zakaźną, na którą chorują zwłaszcza dzieci, które są w wieku przedszkolnym. Choroba zdarza się także u osób dorosłych, jednak rzadko. Objawy różyczki są na tyle charakterystyczne, że można łatwo je rozpoznać. Kiedy nasze dziecko atakuje wirus różyczki, pojawia się na skórze charakterystyczna wysypka. Od jej wyglądu pochodzi właśnie nazwa wirusa. Wysypka na skórze dziecka ma kolor różowy. Pojawia się na skórze mniej więcej po dwóch lub trzech tygodni od momentu, kiedy dochodzi do zakażenia. Tak więc jeśli widzimy na skórze dziecka różowe plamki, to prawdopodobnie kilkanaście dni temu miało styczność z wirusem różyczki i pojawiła się choroba. Na skórze zaczynają się pojawiać plamki, które mają różowy lub jasnoczerwony kolor. Ich wielkość to kilka milimetrów.

Plamki pojawiają się najpierw na twarzy, choć zdarza się również inaczej, że pojawiają się najpierw na szyi i dekolcie. Jednak najczęściej najpierw plamki pojawiają się na skórze twarzy, dalej zaczynają się pojawiać na całym ciele. Rozprzestrzeniają się bardzo szybko. Kiedy dziecko choruje na różyczkę, pojawia się także jeszcze jeden charakterystyczny objaw: powiększone węzły chłonne na szyi a także na karku. Są to zgrubienia, które można wyczuć masując miejsca, w których znajdują się węzły chłonne. Rzadko podczas różyczki mamy do czynienia z gorączką czy innymi objawami. To tylko wysypka, plamki na ciele, które po dość krótkim czasie znikają. Jeśli więc na twarzy Twojego dziecka zaczynają pojawiać się różowe plamki a dziecko poza tym czuje się dobrze, prawdopodobnie jest to właśnie różyczka.

Zapalenie ucha u dziecka – objawy

Jakie są objawy zapalenia ucha u dziecka? Pamiętaj, że nie zawsze kiedy w uchu pojawia się ból, jest to oznaka choroby, czyli zapalenia ucha. Zdarza się, że dziecko odczuwa ból w uszach z powodu przewiania, przemarznięcia czy w momencie, kiedy podczas kąpieli do ucha dostała się woda. Jeśli ból trwa dłużej, to znaczy minimum dwie godziny, może być to pierwszy objaw zapalenia ucha. W tym przypadku, z pewnością pojawi się także gorączka. Gorączka pojawia się często przed bólem samego ucha. Kolejne objawy, jakie mogą świadczyć o tym, że dziecko cierpi na zapalenie ucha, to brak apetytu a także rozdrażnienie.

Brak apetytu

Brak apetytu pojawia się u dzieci często wraz z gorączką. W przypadku zapalenia ucha, może występować u dziecka również biegunka lub wymioty. Kilka różnych od siebie objawów nakłada się wówczas na siebie. Zapalenie ucha, to choroba przy której często pojawia się wydzielina przypominająca ropę, która sączy się z ucha dziecka. To efekt bakterii, które powodują obrzęk błon w uchu. Kiedy błony są za bardzo napięte, wówczas pękają, a co za tym idzie pojawia się ból i wydzielina w postaci ropy.

Tak więc jeśli Twoje dziecko skarży się na ból w uszach, mówi że coś mu w uszach przeszkadza, ma do tego gorączkę, a w uszach zaczyna pojawiać się ropa, mamy prawdopodobnie do czynienia z zapaleniem ucha. Jeśli podejrzewasz tę chorobę, zgłoś się z dzieckiem do lekarza pediatry. Nie próbuj leczyć zapalenia ucha na własną rękę. Absolutnie nie przecieraj wacikiem, nie myj wodą uszu malucha, bo możesz mu tym jedynie nieświadomie zaszkodzić.

Szkarlatyna u dziecka – objawy

Szkarlatyna, to inaczej płonica. Jest chorobą, która pojawia się najczęściej w wieku dziecięcym, między trzecim a siódmym rokiem życia. To groźna choroba, której nie wolno absolutnie lekceważyć. Jeśli wybierzemy się z dzieckiem do lekarza i będziemy podawać odpowiednie leki, nic złego się nie stanie. Jednak szkarlatyna absolutnie nie może być lekceważona. Pierwszy objaw od zakażenia, to wysoka temperatura. Może wynosić nawet czterdzieści stopni Celsjusza, pojawia się między drugim a piątym dniem od zakażenia. Kolejne objawy to ból brzucha oraz wymioty. U dziecka pojawia się także ból gardła, podobny do tego podczas grypy.

Charakterystycznym objawem szkarlatyny jest pojawiający się na języku dziecka biały nalot. Wygląda to tak, jakby na skórze na języku rozmazana była mąka albo cukier puder. Po kilku dniach, biały nalot staje się szkarłatny. Nalot na języku, to także objaw anginy. Jednak w przypadku anginy, nalot na języku nie zmienia zazwyczaj koloru. Podczas szkarlatyny dodatkowo pojawić się może drobna wysypka, która pojawia się na twarzy, potem na szyi, dalej na całym ciele.

Po wysypce

Po wysypce, w miejscach gdzie ona występowała, zaczyna pojawiać się łuszczenie skóry. Skóra odpada grubymi płatami, przypomina to nieco łupież. Najbardziej intensywne łuszczenie się skóry występuje na dłoniach oraz na stopach. Szkarlatyny nie należy pozostawiać bez leczenia, ponieważ nieleczona może obejmować także układ krążenia, co jest groźne dla serca. Na szkarlatynę nie ma opracowanej szczepionki, jednak są skuteczne i dość szybko działające antybiotyki. Jeśli dziecko choruje na szkarlatynę, najważniejsze jest szybkie wdrożenie leków, które przepisze pediatra.

Infekcje w wieku przedszkolnym

Infekcje u dzieci w wieku przedszkolnym, zwłaszcza u dzieci które chodzą do przedszkola, to nic dziwnego, nienaturalnego i niebezpiecznego, o ile mamy do tego odpowiednie podejście. Przede wszystkim pamiętajmy o szczepieniach ochronnych obowiązkowych na groźne choroby. Szczepienia według obowiązkowego kalendarzyka szczepień. U dzieci infekcje zdarzają się częściej niż u osób dorosłych, ponieważ dziecko ma jeszcze nieco słabszą, nie do końca wyrobioną odporność. Choroby, które występują najczęściej u dzieci w wieku przedszkolnym, to: odra, ospa wietrzna, różyczka, świnka oraz szkarlatyna.

To choroby o charakterystycznych, łatwych do zdiagnozowania objawach, które należy leczyć po konsultacji z pediatrą. Jeżeli chodzi o infekcje w postaci przeziębień, którym często towarzyszy kaszel, katar, gorączka, należy zawsze podchodzić do nich w sposób racjonalny: lepiej, jeśli dziecko zostanie wówczas w domu i spokojnie wyleczy się z nieprzyjemnych objawów, niż jeśli pójdzie do przedszkola i zainfekuje wirusami czy bakteriami inne dzieci. Rodzice muszą być nastawieni na to, że ich dziecko dość często będzie borykało się z infekcjami, zwłaszcza w wieku przedszkolnym.

Jeśli podejrzewamy u dziecka jakąś z chorób zakaźnych, absolutnie nie możemy tego lekceważyć. Zwłaszcza groźna w powikłaniach może okazać się szkarlatyna, tak więc jeżeli u dziecka pojawiają się objawy inne niż katar, kaszel i delikatna gorączka, najlepiej od razu skonsultować się z lekarzem pediatrą. Zwłaszcza w momencie, kiedy na skórze dziecka pojawiają się charakterystyczne wysypki, mogące być objawem zarówno wspomnianej szkarlatyny jak i wymienionych wcześniej chorób, na przykład różyczki.

Jak ochronić dziecko w przedszkolu przed wirusami

Nasze dzieci w przedszkolu narażone są na kontakt z wirusami i bakteriami, na które dziecko nie jest jeszcze uodpornione. Nie tylko w przedszkolu, bo także dzieci które zostają w domu i zajmują się nimi rodzice, dziadkowie, opiekunka, narażone są na kontakt z wirusami. Jak ochronić dziecko w przedszkolu przed wirusami? Przede wszystkim pamiętajmy o bezwzględnym przestrzeganiu kalendarza obowiązkowych szczepień. Niektóre z chorób, na które szczepimy nasze dzieci, mogą mieć groźne powikłania tak więc nie należy w żadnym wypadku lekceważyć szczepień obowiązkowych.

Pamiętajmy o tym, że dziecko jest odporniejsze na wirusy i bakterie, jeśli jego układ odpornościowy jest odpowiednio wykształcony i odpowiednio silny. Tak więc pamiętajmy o dostarczaniu dziecku potrzebnych witamin i minerałów, nie tylko w postaci ewentualnych suplementów, drażetek, syropów czy kapsułek, ale w codziennej diecie. Nasze dziecko będzie miało wzmocnioną odporność dzięki pełnowartościowym posiłkom, dzięki odpowiedniej dawce codziennej aktywności fizycznej, dzięki hartowaniu w wieku łóżeczkowym i tak dalej. Nie można liczyć na magiczne sposoby, które całkowicie ochronią naszego malucha przed wirusami i infekcjami, ponieważ jest to zwyczajnie niemożliwe. Należy jednak podczas każdych codziennych czynności pamiętać o tym, że odporność dziecka zależy nie tylko od szczepień, ale także od zdrowego trybu życia, jaki to my musimy naszym dzieciom zapewnić. Dziecko w wieku przedszkolnym na pewno będzie przechodziło różnego rodzaju infekcje i choroby, które każdy z nas przechodzi, jednak od naszego podejścia do zdrowego stylu życia zależy dalsza odporność naszego dziecka.

Gorączka trzydniowa u dziecka

Gorączka trzydniowa, to inaczej rumień nagły. Jest łagodną infekcją, która wywoływana jest przez wirusy. Trwa od trzech do pięciu dni. Kiedy dziecko przejdzie już tę chorobę, jest na nią odporne na całe życie. Gorączka trzydniowa zaczyna się od nagłego wzrostu temperatury. Temperatura wynosi wówczas z reguły od trzydziestu dziewięciu do czterdziestu stopni Celsjusza. Nie występują wcześniej żadne inne objawy, stąd nagłe pojawienie się gorączki mimo tego, że okres inkubacji choroby to od pięciu do piętnastu dni. Gorączka trwa około trzech dni. W momencie, kiedy zaczyna spadać, pojawia się wysypka.

Wysypka przypomina tą, która pojawia się na skórze dziecka w momencie zachorowania na różyczkę albo szkarlatynę. Jednak tak jak zostało wspominane, charakterystycznym objawem trzydniówki, gorączki trzydniowej, jest wysoka temperatura. Plamki pojawiają się najpierw na tułowiu dziecka. Kiedy znikają, a dzieje się to bardzo szybko, wysypka zmienia swoje miejsce. Zaczyna pojawiać się na szyki, na rączkach i nóżkach dziecka. Całość wysypki powinna zniknąć po maksymalnie dwóch dniach. W momencie, kiedy wysypka znika, kończy się także choroba. Stąd właśnie okres trwania choroby wynoszący pięć dni: trzy dni gorączki plus dwa dni wysypki. To jak przebiega trzydniówka zależy od temperatury, jaka się pojawia. Jeśli jest bardzo wysoka, mogą pojawić się drgawki. Trzydniówka nie jest groźna, jednak czasami można pomylić ją ze szkarlatyną albo różyczką. Ta pierwsza jest szczególnie groźna, tak więc jeśli podejrzewasz u dziecka trzydniówkę, lepiej potwierdź tę wstępną diagnozę u lekarza.

Jeśli pojawiają się u dziecka drgawki, konsultacja z lekarzem powinna być natychmiastowa.

Szczepionki w wieku dziecięcym

Szczepionki, które są obowiązkowe, ustalone są w programie szczepień. Zgodnie z aktualnym programem szczepień, postępujemy według Polskiego Kalendarza Szczepień Ochronnych, gdzie szczepionki obowiązkowe aplikuje się od momentu narodzin dziecka aż do 19 roku życia. W wieku dziecięcym, obowiązkowe są następujące szczepionki, przeciwko następującym chorobom: błonica, gruźlica, krztusiec, odra, świnka, polio, różyczka, tężec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, HiB. Dla dzieci, które są w grupie ryzyka, dodatkowo stosujemy szczepionki przeciwko ospie wietrznej, pneumokokom oraz wściekliźnie. Szczepionki w wieku dziecięcym, które są obowiązkowe, to szczepionki bezpłatne. Każde dziecko dostaje swój własny Kalendarzyk Szczepień, według którego należy zgłaszać się w odpowiednim terminie, aby dziecko zostało zaszczepione. Dodatkowo, poza szczepionkami które są obowiązkowe, mamy dodatkową listę szczepień zalecanych.

To szczepienia, które sprawiają że możemy chronić dziecko przed innymi chorobami zakaźnymi. W naszym kraju takie szczepionki są płatne, ponieważ nie finansuje ich NFZ oraz nie są na nie przeznaczane jakiekolwiek inne środki publiczne. Szczepionki dodatkowe, to szczepionki które zapobiegają: rotawirusowym biegunkom, grypie, kleszczowemu zapaleniu mózgu, durowi brzusznemu, wzw typu A, żółtej gorączce, ospie wietrznej, śwince, odrze, różyczce, tężcowi, wirusowi brodawczaka. Tak więc jeśli chcemy zdecydować się na dodatkowe szczepienia, należy skonsultować to z lekarzem przedstawiając mu Kalendarzyk Szczepień. Musimy liczyć się z odpłatnością szczepionek nieobowiązkowych.

Powiększone migdały u dziecka

Powiększenie migdałków u dziecka, występuje najczęściej u maluchów, które nie ukończyły jeszcze piątego roku życia. Migdałki gardłowe, które się wówczas powiększają, to tkanka limfatyczna. Stanowi ona połączenie między nosem dziecka a tylną częścią jego gardełka. Migdałki  to narzędzie, które wychwytuje i niszczy cząsteczki niechciane, obce, które wdychamy wraz z powietrzem przez nos. U dzieci mogą się one powiększać zwłaszcza w momencie, kiedy dziecko przechodzi infekcję górnych dróg oddechowych. Pojawia się wtedy także nadmierne wydzielanie śluzu. Migdałki rosną u dziecka do momentu, kiedy kończy 3-7 lat.

U niektórych dzieci podczas wzrostu migdałków, pojawiają się okresowe obrzęki, u niektórych dzieci nie. Nie jest to objaw niebezpieczny, jednak warto co nieco na ten temat wiedzieć. Kiedy u dziecka pojawia się obrzęk migdałków, instynktownie zaczyna oddychać przez usta. Zdarzają się przekrwienia nosa.

Kiedy dziecko oddycha głównie przez usta, zaczyna wydzielać więcej śliny. Czasem towarzyszy temu nieprzyjemny zapach z ust. Kolejny objaw powiększonych migdałków, to chrapanie w nocy oraz nieco niewyraźna mowa. Zdarza się także nieregularne oddychanie w czasie snu. Pojawiają się wówczas przerwy pomiędzy oddechami. To tak zwany bezdech senny. Zdarzają się również problemy z przełykaniem, co z kolei generuje obniżony apetyt. Jeśli podejrzewamy powiększone migdałki, możemy skonsultować się z pediatrą, który zajrzy do ust naszego dziecka za pomocą specjalnego lusterka lub innego narzędzia, ponieważ niemożliwe jest obejrzenie migdałków tylko zaglądając do ust.

 

 choredziecki.jpg (27.84 KB)

Jak wykonać modny makijaż z błyszczykiem do ust

 • Posted on: 11 August 2016
 • By: Kasia

Każda z nas codziennie podziwia piękne kobiety występujące w telewizji lub pozujące w gazetach, mają piękny makijaż, o którym marzy nie jedna z nas. Jak wymalować się by na co dzień wyglądać nie tylko pięknie i naturalnie a jak na wieczorowe wyjście czy na imprezę? Makijaż dzienny rządzi się zupełnie innymi prawami niż wieczorowy, jest stonowany, prawie nie widoczny. Makijaż na co dzień to w zasadzie podkład tuszujący niedoskonałości skóry, ładnie wytuszowane oczy i pomadka lub błyszczyk. Pamiętaj że w makijażu dziennym jeżeli decydujesz się na mocno podkreślone oczy to zrezygnuj z intensywnych kolorów pomadki, i odwrotnie, jeżeli wybierasz czerwona pomadkę, zrezygnuj ze zbyt ostrego podkreślania oczu. Makijaż wieczory jest odważniejszy i dopasowany kolorystycznie do naszej kreacji. Najmodniejszy makijaż w tym sezonie to kolorowe rzęsy, graficzne kreski na oku, złoto na powiekach, różowe policzki, naturalne brwi, klasyczne kolory pomadek, nienaganny manicure, oraz koki na głowie. Poświęćmy, więc może trochę więcej czasu na to co modne i tak:

Kolorowe rzęsy

Kolorowe rzęsy, najmodniejsze kolory to niebieski i zieleni, kolory te odświeżają spojrzenie, nadają zupełnie innego wyglądu oka niż czarny tusz. Malując rzęsy na kolorowo, zrezygnuj z kolorowej pomadki, przeciągnij jedynie usta bezbarwnym błyszczykiem. Ważne by skóra twarzy była rozświetlona użyj więc odpowiedniego podkładu, rzęsy wytuszuj dokładnie, nie martw się gdy rzęsy się trochę posklejają bo ten makijaż jest nieco teatralny, idealny więc na wyjście czy randkę.

Czarna graficzna kreska na powiekach, to mocny i wyrazisty makijaż, zostaw więc go sobie np. na sobotnią imprezę czy wypad do klubu, choć co odważniejsze panie mogą tak nosić się na co dzień. Najmodniejsza kreska jest gruba i szeroka, wychodzi poza obrys oka tak zwana „jaskółka” ale nie przekracza granicy brwi, musi być mocno czarna. Najwygodniejsze do wykonania takiej kredki będą żelowe eyelinery. Wykonanie idealnej graficznej kreski, wymaga nieco wprawy, ale po kilku próbach na pewno się uda, kreskę zawsze zaczynaj malować od wewnętrznej strony oka na zewnątrz.

Złoto  na powiekach

Złoto  na powiekach, to klasyka makijażu, która co jakiś czas do nas powraca, i bardzo dobrze, bo oko w złotej oprawie zawsze dobrze wygląda a ponadto to dobry wybór zarówno na imprezę jak i do pracy. Najmodniejsze złote powieki muszą się błyszczeć, ale dozwolone są różne odcienie złota od żółtego po stare spatynowane złoto. Do złotych powiek zrezygnuj z kolorowych tuszy, przy tym makijaży dozwolony jest tylko tusz w kolorze czarnym.
Różowe policzki, jak u panienki to hit tego sezonu, inspirowany modą z lat 20-30 ubiegłego wieku, gdyby wtedy istniały kolorowe zdjęcia, zobaczyłybyśmy że tak malowały się nasze prababcie. Róż na policzka, wymaga porcelanowej cery, musisz więc szczególną uwagę przywiązać do nałożenia podkładu. Do nakładania różu użyj grubego pędzla, róż nakładaj ruchem od nosa w kierunku uszu, tak by pokryć całe kości policzkowe.

Naturalne brwi

Naturalne brwi, w tym sezonie zapominamy o cienkich brwiach zabarwionych czarną henną, teraz modne są naturalnie wyregulowane brwi, przyprószone czarnym lub brązowym cieniem do powiek lub kredką.

Ekstrawagancka wersja prosto z wybiegów proponuje brwi ozdobione np. drobnymi kamyczkami czy cekinami, w domowych warunkach podkreśl wydepiluj pęsetą zbędne włoski, a następnie podkreśl linie brwi kredką.

Czerwień na ustach lub wino

Czerwień na ustach lub wino to najmodniejsze kolory pomadek w tym sezonie, czerwień pojawia się również na paznokciach, jeżeli chcesz być super modna, wybierz odcień lakieru do paznokci w tym samym odcieniu co pomadka. Czerwień na ustach i na paznokciach możesz nosić zarówno na co dzień jak i na wieczorowe wyjście.
Kolory manicure w tym sezonie, to albo kolory ziemi a więc ciemne zielenie, khaki, brązy, bordo, beże, czy odcienie szarości, modne są również najróżniejsze odcienie błękitów a także kolor biały w najczystszej swej postaci.

Dla fashionistek – szukajcie w salonach kosmetycznych super modnych naklejek na paznokcie, są bardzo efektowne, po wybraniu wzoru kosmetyczka nakłada na ciepło na paznokcie naklejki, gdy dobrze przylgną do płytki paznokciowej, dopasowuje naklejki do kształtu twoich paznokci a na końcu ogrzewa pod specjalną lampą. Zaleta takiego manicure jest nie tylko mega modny look ale i trwałość, dobrze wykonane naklejki, trzymają się o wiele dłużej na paznokciach niż lakier.

Koki na głowie

Koki na głowie to kolejny mega trend tego sezonu, najlepiej aby były wysoko upięte, tak jak nosiły nasze mamy w latach 60. Koki są bardzo kobiece, ale dość trudne do wykonania, zarezerwuj więc sobie tą fryzurę na wielkie wyjście  np. na ślub koleżanki, kok na sylwestra to również idealne i mega kobiece rozwiązanie.

 

Żakardowe marynarki, spódniczki – z czym je łączyć

 • Posted on: 8 July 2016
 • By: Kasia

Żakardowe marynarki, spódniczki – z czym je łączyć

Tkaniny żakardowe, to tkaniny, które posiadają bardzo rozbudowane, czyli wielkoformatowe wzory. Mogą być jednobarwne lub wielobarwne. Wykonuje się je na specjalnych maszynach do szycia, czy krosnach, które wyposażone są w tak zwany mechanizm Jacquarda. Do czego nosić żakardowe marynarki i spódniczki? Z czym je łączyć, aby wyglądały atrakcyjnie? Przede wszystkim, przestrzegaj zasady, aby nie łączyć ze sobą dwóch różnych żakardowych tkanin, które wykonane są w inny sposób i znacznie od siebie odbiegają. Połączenie żakardowej spódnicy w kwiaty i żakardowej marynarki w słoneczka, może nie wypaść atrakcyjnie. Wręcz przeciwnie: z pewnością wypadnie niekorzystnie. Jeżeli wybierasz żakardowy komplet, to musi być on wykonany z tej samej tkaniny o tym samym wzorze. Najłatwiej jest łączyć tego typu materiały z materiałami prostymi, jednobarwnymi. Jeśli wybierasz żakardową spódnicę o czarnym tle i czerwonych, załóżmy kwiecistych wzorach, możesz dobrać do niej bluzkę wykonaną z bawełny, satyny czy miękkiej wełny (delikatnej, na przykład nieco prześwitującej, ażurowej, pod którą zakładasz kontrastujący top). I odwrotnie, jeśli stawiasz na żakardową marynarkę, dobieraj do niej jednolite inne elementy garderoby. Jednobarwne sukienki wykonane z prostych materiałów, które nie posiadają żadnych wzorów, zarówno tych nadrukowanych jak i wyhaftowanych, jednobarwne spodnie bez przetarć, zmian kolorów, pasków czy cętek, jednobarwne spódnice. Do żakardowych tkanin często pasuje także skóra, skaj lub tkaniny podobne do nich. Jeśli obawiasz się nieco zakładania strojów wykonanych z tego typu tkanin, spróbuj od żakardu w wersji jednobarwnej, na przykład od czarnej marynarki, na której delikatnie połyskują wyhaftowane, zrobione na krośnie wzory. Nie muszą to być ogromne kwiaty, mogą to być inne wzory, na przykład listki lub delikatne zawijasy, które z pewnością świetnie sprawdzą się w połączeniach z klasyczną garderobą. Pamiętaj,  że modą zawsze możesz się bawić, jednak nie przesadzaj, jeśli nie masz w tym specjalnego doświadczenia. Lepiej postawić na klasykę i czuć się w niej dobrze, niż na awangardę, a później żałować nieudanego zakupu czy nieudanej stylizacji.

Kardigan, ponczo - jakie są modne dzianiny na zimę

Kardigany, to sweterki, które możemy rozpiąć. Mają z przodu guziki, jedne większe inne mniejsze, dzięki czemu możemy swobodnie dostosowywać strój do panującej wokół nas temperatury. Nosząc kardigan, możesz założyć pod spód niemalże wszystko. Wybierając kardigany w klasycznych krojach i kolorach, możesz założyć pod nie zwykłe t-shirty, bluzki, topy, czy sukienki, które będą wyglądały dobrze. Na chłodniejsze dni, możesz założyć pod kardigan sweterek z długim rękawem, wykonany na przykład z delikatnej bawełny. Kardigany, które dostępne są w sieciowych i markowych sklepach, a także na wszelkiego rodzaju targach czy w marketach, występują w wielu wariantach. Możesz wybrać sweterek wykonany z klasycznej tkaniny, na przykład bawełny, który będzie delikatnie otulał Twoje ciało. Jeśli wolisz coś cieplejszego, postaw na kardigan wykonany z naturalnej wełny. Upewnij się, czy rzeczywiście jest on tak przyjemny w dotyku, na jaki wygląda, czy przypadkiem nie będziesz czuła gryzienia, kiedy go nałożysz.

Co do splotów wełnianych sweterków typu kardigan, jest mnóstwo fantastycznych opcji. Od małych, klasycznych oczek, po duże, siatkowe oczka, wyplatane w fantazyjny sposób. Jeśli chciałabyś mieć w swojej szafiarskiej kolekcji ponczo, zastanów się, do czego będziesz je nosiła. Ponczo to z reguły część garderoby, którą nakładamy na zewnątrz, nie pod spód jakiegokolwiek innego okrycia. Pełni funkcję kurtki lub płaszcza, w zależności od tego jak długie ponczo wybierzesz. Zastanów się, czy masz w swojej garderobie swetry, które będą pasowały do poncza, jakie masz zamiar zakupić.

Pamiętaj, że zima w Polsce to nie tylko śnieg i świąteczne ozdoby nadające magicznego klimatu ulicom, ale przede wszystkim pojawiający się od czasu do czasu mróz. Wybierając ponczo, postaw na ciepłe tkaniny, które jednocześnie będą dla Ciebie wygodne. Dzianiny, z jakich wykonywane jest ponczo, przeważnie swoją konstrukcją przypominają materiały, które wykonane są z muliny.

Nie musisz obawiać się wówczas jakiegokolwiek kłucia czy dyskomfortu. Pamiętaj także, że ponczo wygląda najlepiej, jeśli nie nosimy do niego golfów. Musisz więc zaopatrzyć się także w szalik, którym otulisz swoją szyję podczas mrozów. Ponczo wygląda również świetnie ze spodniami, które mają wąską nogawkę, tak zwaną rurkę. Jeśli lubisz sukienki, również nie ma przeciwwskazań. Moda, to również zabawa!

 

 piekne-wlosy.jpg (49.66 KB)

Jak poradzić sobie z nerwicą

 • Posted on: 4 July 2016
 • By: Kasia

Podobnie jak w wielu innych przypadkach, aby zacząć radzić sobie z nerwicą, należy najpierw uświadomić sobie, czym ona tak naprawdę jest. Według specjalistów, nerwica to swojego rodzaju rozdźwięk między osobą, którą faktycznie jesteśmy, a osobą, którą bezwiednie usiłujemy się stać. Nerwica to nie ciągłe zdenerwowanie i nadpobudliwość, rozzłoszczenie i bezustanne pretensje do otaczającego nas świata. Nerwica, to raczej poczucia wewnętrznego zdołowania, nieuzasadniony ból odczuwany przez naszą psychikę każdego dnia. Nerwica nie pozwala nam normalnie funkcjonować. Najważniejsza jest wizyta u psychologa, który pomoże nam zrozumieć problem i nauczy nas, jak sobie z tym radzić.

Wymaga to wiele pracy nad sobą samym. Po pierwsze, psycholog pomoże nam znaleźć problem, od którego rozpoczęły się nasze dolegliwości. Może to być trauma z dzieciństwa, toksyczny związek czy problemy zawodowe, z którymi nie potrafimy sobie poradzić. Jeżeli zdarzają nam się ataki nerwicy w postaci zaostrzonej, to znaczy takiej, że osoby z naszego otoczenia odsyłają nas do szpitala w momentach, kiedy przestajemy nad sobą panować, zamiast do psychologa, lepiej wybrać się od razu do dobrego psychiatry.

Psychiatra podobnie jak psycholog porozmawia z nami i spróbuje przeanalizować nasz problem, jednak poza koncentrowaniem się na zagadnieniach typowo psychologicznych, może zalecić także terapię lekami. Leki na nerwicę faktycznie pomagają osobom, którym ta dolegliwość utrudnia życie. Musimy się jednak przygotować na to, że dużo czasu zajmie naszemu organizmowi przyjęcie leku. Zacznie on działać dopiero po kilku miesiącach. Potrzebna będzie opinia kardiologa, który musi wystawić opinię, która poświadczy że lekarstwo w żaden sposób nam nie zaszkodzi. Zalecona zostanie z pewnością także psychoterapia, aby pacjent mógł dokładnie i dogłębnie uświadomić sobie, na czym polega jego problem.

Jeśli chodzi o terapię, jaką możemy zafundować sobie sami, polega ona na próbie przejęcia kontroli nad własnym życiem. Postaraj się uświadomić sobie, że problemy, które powodują u Ciebie napady nerwicy, spotykają wiele osób wokół i nie należy reagować na nie w sposób drastyczny.

W co bawić się z dzieckiem w domu

 • Posted on: 1 July 2016
 • By: Kasia

To co Tobie wydaje się zwykłymi przedmiotami domowego użytku, dla dziecka może być fantastycznymi gadżetami i zabawkami. Jeśli chcesz rozwinąć w swoim dziecku kreatywność, nie stawiaj tylko na gotowe zabawki, które kupisz w sklepie, podarujesz dziecku i będziesz oczekiwać, że samo się nimi zajmie. By nasz młody człowiek rozwijał się poprawnie, powinnaś poświęcać mu jak najwięcej czasu. Jeśli kupujesz dziecku zabawki, pokazuj mu, w jaki sposób może z nich korzystać, nawet jeśli to zwykłe, drewniane klocki. Poświęć dziecku trochę czasu i pokaż, co można z nich zbudować.

Zwracaj uwagę na kształty, na dopasowanie, na precyzję.

Możesz wiele nauczyć swoje dziecko, angażując je w pomoc przy pracach domowych, które mogą być także dla niego zabawą. Jeśli będziesz od początku mówić i pokazywać dziecku, że prace domowe to przykry obowiązek, dobrze to zapamięta i będzie to dla niego niekorzyść. Nawet porządkowanie ubrań w szafie może być dla dziecka fajną zabawą i wyzwaniem. Będzie miało okazję wykazać się, pomagając Ci na przykład w segregowaniu ubrań kolorami.

Pozwól, aby dziecko podglądało Cię w kuchni.

Nie tylko dla dziewczynek zabawa w dom, to fajny sposób na spędzanie czasu. Pamiętaj, że Twoje dziecko, zwłaszcza w wieku przedszkolnym, ma mnóstwo wolnego czasu, w związku z czym jeśli nie znajdziesz mu odpowiednich zajęć, szybko będzie się nudziło. Unikaj sadzania dziecka przed telewizorem z włączonymi bajkami, czy odsyłania go do pokoju ze słowami „masz dużo zabawek więc się pobaw”. Staraj się poświęcać mu jak najwięcej czasu. Zwróć uwagę na to, że dziecko obserwuje Cię przy każdej czynności.

Tłumacz mu, co właśnie robisz i dlaczego akurat tak, a nie inaczej.

Pokazuj, jak wykonuje się poszczególne czynności w sposób właściwy, a jakie metody są z kolei niewłaściwe czy niewskazane. Jeśli chodzi o typowo domowe zabawy, jest ich wiele: możecie bawić się chociażby w chowanego. Wymyślajcie sobie na wzajem polecenia, które będziecie wykonywać i zbierać za nie punkty. Dobrą zabawą są gry planszowe, które rozwijają wyobraźnię dziecka.

Poświęć także czas na czytanie dziecku każdego dnia.

Jeśli przeczytacie wspólnie rozdział bajki, zachęć dziecko, aby później opowiedziało Ci o czym ona była (lub opowiedziało o tym tacie, rodzeństwu). Przypomnij sobie, co Ty robiłaś, kiedy byłaś w jego wieku. Nie ograniczajcie się, wyobraźnia jest najważniejsza!

Dobry start z nowym kontem pożyczka, kredyt, cokolwiek

 • Posted on: 8 June 2016
 • By: Kasia

Jak wiadomo wszystkie pożyczki mają swoje konkretne warunki. Klient który się o taką ubiega, musi po prostu je spełnić, gdyż bez tego pieniądze nie zostaną mu przyznane. Może to i czasem trudne dla niektórych klientów banku czy instytucji pozabankowych, ale niestety trzeba przez to wszystko jakoś przejść, by dotrzeć do celu. Cel jest oczywiście wiadomy, zdobycie pieniędzy. Oferta jaką jest gotówka bez bik to szybszy dostęp do pieniędzy. Warunki są już nieco bardziej ograniczone, czy też innymi słowy zawężone. Chodzi o to, że nie ma tylu dokumentów, a wszystko dlatego, by większa liczba ludzi zgłaszała się po pożyczki, kredyty i inne rodzaje zobowiązań finansowych.

Oczywiście jak da się zauważyć, na ludzi to działa. Kiedy widzą, że mogą otrzymać pieniądze dostarczając jedynie dowód i inne podstawowe dokumenty, chętniej to robią, a pieniądze zawsze się przydają więc nie musza za bardzo zastanawiać się na co przeznaczą pozyskane pieniądze czy jak to niektórzy nazywają, kasę. Będąc w trudnej sytuacji finansowej nieważne jest co to będzie za oferta bankowa, czy kredyt czy pożyczka czy może jeszcze coś innego. Najważniejsze by pieniądze mogły trafić do portfela potrzebującego. Obecnie nikt się nie zastanawia w jaki sposób będzie spalał dług. Najważniejsze że będzie mógł otrzymać pieniądze, a co będzie później pomyśli się i może coś wymyśli.

Nie wszyscy ludzie są tacy sami. Niektórzy po prostu pewne kwestie sobie lekceważą. Owszem popadają w kłopoty, ale są i tacy, którzy potrafią się jakoś wygrzebać nawet z tych potwornie poważnych tarapatów. Szybka i jakże praktyczna pożyczka bez bik to pieniądze, które przydadzą się wszystkim bez względu na rodzaj potrzeby i wiek. Nie ma lepszych rozwiązań kiedy potrzebne są pieniądze. Konkrety których można się dowiedzieć w Internecie, na miejscu w placówce czy chociażby na ulicy są wstanie zachęcić niejednego. Przyznaj, że ty również uległeś reklamom i namowom znajomych, rodziny, czy po prostu ludzi spotkanych na ulicy. Masz konto, ale przydałoby ci się jeszcze jedno? To nie problem. Obecnie możesz mieć tyle rachunków ile ci się podoba. Pójdź do jednej z placówek bankowych i tam zapytaj o szczegóły, doradcy chętnie wyjaśnia ci szczegóły i zapoznają z ofertami.

Dziś jest dostępne konto z debetem na start. Może to właśnie z niego powinieneś skorzystać. Musisz wiedzieć, że to nie takie zwykłe konto, ale coś zdecydowanie więcej. Będąc jego posiadaczem, możesz na przykład w momencie jego otworzenia wybierać pieniądze, pomimo iż tak naprawdę jeszcze na nim nic nie ma. To taka specjalna funkcja dla osób, które chciałyby wydać pieniądze, zanim pojawią się na koncie. Co prawda konto z debetem na start istnieje już od jakiegoś czasu, ale niektórzy jeszcze się do niego nie przekonali.

Ty pierwszy nie będziesz, ale zawsze możesz być kolejnym. Sprawdź co ma do zaoferowania twój najbliższy bank. Nie zwlekaj zbyt długo, żebyś nie musiał czekać na przelewy, by na przykład wybrać się na nieplanowane zakupy.

Czym kredyt różni się od pożyczki

 • Posted on: 17 May 2016
 • By: Kasia

Kredyt, jak nam się słusznie kojarzy, zaciągamy tylko i wyłącznie w banku. Pożyczkę natomiast oferują nam również różnego rodzaju firmy, które zajmują się finansami. Pożyczka, to jak sama nazwa wskazuje, rodzaj usługi, podczas której dane przedsiębiorstwo lub osoba prywatna, pożycza nam swoje pieniądze, oczekując ich zwrotu w danym czasie. Wynagrodzeniem za tę usługę lub przysługę, jest nałożone na pożyczkę oprocentowanie. Kredyt, to właśnie forma pożyczki, z tym że oferowana tylko przez banki. Z reguły, różnica polega również w tym, w jaki sposób ubezpieczone są pożyczane przez nas pieniądze.

Bank z reguły daje nam odrobinę czasu na spłatę, jeśli nie uda nam się oddać pieniędzy na czas. W przypadku firm, które oferują pożyczki, nawet jeden dzień opóźnienia może wiązać się ze wzrostem oprocentowania o znacznie więcej. Załóżmy: pożyczamy od firmy zajmującej się pożyczkami 500 złotych. Musimy je oddać do końca miesiąca, wraz z dziesięcioprocentowym dodatkiem, oprocentowaniem. W umowie napisane jest, że jeśli nie oddamy pełnej sumy wraz z oprocentowaniem na czas, czyli do końca miesiąca, suma do oddania wzrośnie o 100 złotych, i tak z każdym kolejnym miesiącem. Czyli jeśli nie spłacimy zadłużenia przez dwa miesiące, mamy do zapłacenia 500 złotych, odsetki z nich, dwieście złotych dodatkowo i odsetki z tych dwustu złotych. W przypadku kredytów proponowanych przez banki, zazwyczaj nie jesteśmy obarczani dodatkowymi pieniędzmi, tymi wspomnianymi stu złotymi. Tak więc różnica między kredytem a pożyczką tkwi głównie w miejscu, w którym je zaciągamy. Korzystając z usług banków, nie parabanków, mamy zawsze pewność, że kredyt jest kredytem. Korzystając z usług innych firm, w tym parabanków.

Musimy zwracać szczególnie uwagę na umowy, które podpisujemy, aby przypadkiem nie podpisać czegoś, czego będziemy w przyszłości żałować i od czego nie będziemy mogli się odwołać w żaden sposób. Podobnie jest ze wszystkimi innymi dokumentami, które sygnujemy swoim nazwiskiem. Musimy zawsze uważnie je czytać.

Jak zorganizować pracę w domu i mieć porządek

 • Posted on: 17 May 2016
 • By: Kasia

Praca w domu może okazać się dla nas znacznie trudniejsza, niż praca w miejscu, w którym ktoś ciągle ma nas na oku. Niezależnie od tego, czy to my sami jesteśmy sobie szefami, czy wykonujemy zadania zlecone nam przez kogoś innego, często w domu trudniej się zorganizować. Pracujemy efektywniej, kiedy mamy nie tylko wyznaczony termin realizacji zadań, ale także kiedy mamy dobrze zorganizowany czas, który każdego dnia poświęcamy na pracę. Jeśli chcesz dobrze zorganizować pracę w domu, zacznij od ułożenia precyzyjnego planu. Aby poprawnie go przygotować, zastanów się najpierw nad dwiema istotnymi kwestiami. Po pierwsze wypisz sobie to, co masz do zrobienia danego dnia i jest to związane z Twoją pracą. Następnie zastanów się, jakie rzeczy mogą odciągać Cię od realizacji obowiązków zawodowych.

Powinnaś wyznaczyć sobie dokładnie godziny pracy oraz czas na przerwy i trzymać się go bez wymówek. Jeśli nagle przypomni Ci się, że powinnaś posprzątać ( może lepiej to zlecić firmie sprzątającej  lub   wybrać się na zakupy, zafarbować włosy czy zadzwonić do koleżanki, nie odkładaj przez to pracy na bok. Jeżeli masz do tego tendencję, przygotuj sobie plan pracy w taki sposób, abyś mogła zaznaczać w nim co godzinę, na ile procent efektywnie udało Ci się pracować. Rzeczy, które odciągają Cię od pracy odstaw na bok, tak aby nie ciągnęło Cię do nich w żaden sposób. Musisz uświadomić sobie, że im szybciej wykonasz zadania, które przed Tobą stoją, tym szybciej będziesz miała wolne. Jeśli Twoja praca nie polega na rozmowach z klientami, wykonywaniu dziesiątek telefonów, pełnieniu roli zdalnego konsultanta, pomyśl sobie, że jeśli uda Ci się wykonać wszystkie punkty planu, który przed Tobą stoi, będziesz mogła pozwolić sobie na dodatkowe godziny wolnego. To powinno być dla Ciebie wystarczającą motywacją do zorganizowania pracy w domu w taki sposób, by była jak najbardziej efektywna. Planowanie toku wykonywania poszczególnych zadań oraz precyzyjne planowanie czasu ich realizacji zwiększa naszą efektywność i dodaje nam motywacji do bardziej wydajnej pracy.

Szyby w oknach na raty do zadań specjalnych.

 • Posted on: 14 May 2016
 • By: Kasia

Obecnie w ofercie wielu producentów okien s a szyby, które mają tylko 3 milimetry, ale swoimi parametrami niczym nie ustępują tradycyjnym odpowiednikom. Jakie są ich zalety i wady? Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Zakupmy je na raty!? Bez wątpienia okna, które posiadają konstrukcje z szybami 3 mm są znacznie lżejsze co oznacza większą funkcjonalność, szczególnie wtedy gdy okno musi zostać szybko zamknięte np. z powodu nadchodzącej burzy.

Lżejsze okno to również znakomite rozwiązanie tam gdzie mają zostać zamontowane okna dużych rozmiarów. Lekka konstrukcja nie powoduje naruszenia okuć co sprawia, że czas bezawaryjnego użytkowania wzrasta. Szyba zwana w żargonie budowlanym „trójką” to również gwarancja, że wnętrze będzie estetyczne, a słonce łatwiej będzie wpadało do pomieszczenia. Warto przeanalizować wszystkie ratalne opcje zakupu okien na raty . Pojawiający się na rynku mit, że szyba 3-milimetrowa jest znacznie słabsza niż tradycyjna nie ma potwierdzenia. Zastosowane metody hartowania szkła sprawiają, że jest ona wytrzymałą odporną na czynniki zewnętrze jak i wewnętrzne oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Przeciwwskazaniem do stosowania tego rozwiązania mogą być duże przeszklone powierzchnie, jednak dla takich projektów tradycyjne szyby również nie są wystarczające. Co ważne tak cienka szybka nie ogranicza możliwości izolacyjnych, a wręcz przeciwnie! Dlaczego? Ponieważ pakiet szybowy to dwie szyby i przestrzeń pomiędzy nimi wypełniona argonem, który ma właściwości izolacyjne - masz opcję kredytu na materiały budowlane. Jeżeli więc zastosuje się cieńsze szyby to przestrzeń pomiędzy nimi jest większa, a tym samym właściwości izolacyjne są większe. Tego rodzaju szyby to również ekonomiczne rozwiązanie daje nam to też oszczędności dzięki którym późnij nie myślimy o rachunkach i długach. Nowoczesne okna wprawdzie dobrze izolują, ale to nie przeszkadza im w tym by wpuszczać promienie słoneczne do środka. Większa przepustowość okna to zdecydowana oszczędność energii za czym stoi również możliwość rozłożenia na raty rachunków za opłaty lub szybkiej gotówki na spłatę zadłużenia.

Strony