Goryl Finansowy
Goryle biznesu piszo o kredytach i pożyczkach

To BIK daje nam zdolność kredytową Wysłane przez Roland w sob., 10/29/2016 - 03:06

BIK - tę nazwę słyszał niemalże każdy z nas. Nie wszyscy Polacy wiedzą jednak, co dokładnie oznacza ten skrót i co kryje się pod tym pojęciem. Nawet osoby posiadające zaciągnięte kredyty, pożyczki, niejednokrotnie nie zdają sobie sprawy z tego, czym jest BIK. To Biuro Informacji Kredytowej, do której trafia każda jedna osoba, która zaciągnęła jakikolwiek kredyt. Instytucja ta ułatwia firmom i bankom oferującym pożyczki weryfikację potencjalnych kredytobiorców.

Dzięki temu mogą mieć pewność, czy osoba deklarująca możliwość spłaty kredytu, faktycznie jest w stanie taki kredyt spłacić. Często zdarzają się próby podjęcia kredytów, których spłata będzie fizycznie niemożliwa - nie jest to krajowa tendencja, odsetek takich sytuacji nie jest duży, jednak można śmiało powiedzieć, że nie jest to rzadkość. Czasami kredytobiorcy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że podejmując próbę podjęcia kolejnej pożyczki, zobowiązują się do znacznego obniżenia standardu swojego życia. Pożyczka na samochód - celem poprawienia komfortu podróży, czasami może oznaczać lata wydatków przewyższających nasze możliwości. Należy o tym pamiętać. Dzięki BIK, banki i firmy weryfikują naszą zdolność kredytową.

Pożyczki i kredyty, jakie zaciągamy w bankach i firmach zajmujących się pożyczaniem pieniędzy osobom prywatnym i przedsiębiorcom, często stanowią jedyną możliwość, aby polepszyć jakość naszego życia. Kredyt na mieszkanie bywa szansą, której nigdy nie otrzymalibyśmy, gdyby nie działalność banków. Mieszkanie, jego wyposażenie, samochód, sprzęt RTV, AGD - to koszty, na które często nie możemy sobie pozwolić. Koszty życia podnoszą się. Stawki, które wypłacane są przez pracodawców - wręcz przeciwnie.

Umowy o dzieło, faktury VAT zamiast prawdziwych umów pracowniczych - zdarzają się coraz częściej. Kredyt może być formą pomocy dla nas samych. Jakość życia wzrasta, jeśli zainwestujemy w nowy sprzęt, nowe lokum, nowe narzędzia pracy.

Kilkaset złotych spłaty kredytu miesięcznie - to zdecydowanie lepsza opcja niż wydawanie kilku tysięcy złotych „od ręki”, jednorazowo. Kredyty stają się coraz bardziej popularne i coraz chętniej podejmowane, ponieważ Polacy przestają bać się zobowiązań wobec banków i firm udzielających pożyczki. Dzięki temu jakość naszego życia podnosi się. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie i przypomnieć sobie, jak wyglądał nasz kraj jeszcze 10 lat temu .

Czy taka zmiana byłaby możliwa, gdyby nie banki i kredyty?Wiele instytucji pozabankowych proponuje zadłużonym w bankach ludziom oddłużanie kredytów. Zwykle polega to na zastąpieniu wielu kredytów jednym, wymagającym dłuższej spłaty przez kredytobiorcę, jednak mającym tę zaletę, że kredytobiorca płaci jedną mniejszą ratę zamiast wielu, często przekraczających jego możliwości finansowe. Mówimy wtedy o konsolidacji kredytów. Najczęściej kredyty oddłużeniowe udzielane są pod zastaw hipoteczny. Niejednokrotnie firmy oferujące oddłużanie sprawdzają oferty wielu banków i proponują swoim klientom najkorzystniejszy dla nich kredyt, który pozwoli im wyjść z kłopotów. Negocjują również najkorzystniejsze warunki spłat i oferują pomoc oddłużeniową przy zajęciach komorniczych czy w postępowaniu windykacyjnym.

Tak naprawdę oddłużenie działa wtedy, gdy spełniamy warunki bankructwa  i jesteśmy w stanie w ciągu pięciu lat spłacić wierzycielom przynajmniej 30 procent należności, jednak wierzyciele nie muszą się na to godzić i mogą na przykład sprzedać dług firmie windykacyjnej. Kredytobiorca może dokonać oddłużenia jednorazowo lub na raty, zgodnie z kalendarzem spłat, w ciągu pięciu lat.

Nagły wypadek i pozabankowa pożyczka szybka Wysłane przez Roland w pon., 10/17/2016 - 21:59

Interesuje Cię kredyt, ale większość banków i instytucji finansowych odrzuca Twoje wnioski, ze względu na złą opinię w Biurze Informacji Kredytowej. Szukaj kredytu przyznawanego bez informacji z BIK. Tutaj nie musisz obawiać się procedur, które osłabią Twoją pozycję weryfikacyjną. Kredytem tym możesz więc cieszyć się, praktycznie od ręki, bez zbędnych formalności. Sięgnij więc po kredyt, który bez BIK otrzymasz w mgnieniu oka, na dogodnych warunkach, praktycznie od ręki. Kredyt na dowód. Szukasz szybkiego kredytu, nie lubisz czekać na decyzje kredytową, banki odrzucają wnioski ze względu na Twój zobacz też opisy ludzi i komentarze .

Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kredyt przyznawany na dowód osobisty. Bez zbędnych procedur, weryfikacji, oczekiwania na wynik złożonego przez Ciebie wniosku. Podstawą przydzielenia kredytu jest dowód osobisty i na tym dokumencie bazuje rozpatrywany wniosek. Jeżeli więc potrzebujesz gotówki na już sięgnij po kredyt, któremu sprostasz, który nie obciąży Twojego portfela i pozwoli na realizację marzeń. Szybki kredyt. Brakuje Ci czasu na wszystko, a może po prostu nie lubisz szukać, kupować, nie orientujesz się tez gdzie można dostać dany produkt/ usługę. Brakuje Ci pieniędzy i w danej chwili nie radzisz sobie z problemami finansowymi.

Sięgnij po szybki i skuteczny kredyt, kredyt przyznawany praktycznie od ręki na dowolny cel. Szybka procedura weryfikacyjna kredytu mile Cie zaskoczy i już parę chwil później będziesz mógł cieszyć się z przyznanej Tobie gotówki.

Zbliża się okres Wielkanocy w którym Twój portfel znacznie zmniejszy swoją objętość, lub nagły wypadek spustoszył oszczędności- co robić? Rozwiązania szukaj w prostym i tanim kredycie. Zrób rozeznanie, zbadaj rynek finansów i zdecyduj jakiego kredytu potrzebujesz, jaki spełni Twoje oczekiwania. Czy zdasz się na kredyt niski, wysoki, gotówkowy- zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, aby jasno określić swoje możliwości spłaty późniejszej raty kredytu. Pożyczaj tyle ile musisz, a spłata kredytu nie przysporzy Ci żadnych problemów.

Pech chciał, że auto odmówiło Ci posłuszeństwa właśnie teraz, zepsuła Ci się pralka, a Ty nie możesz pozwolić sobie na jakiekolwiek nadprogramowe wydatki, nagły przyjazd dawno nie widzianej rodziny zaskoczył Twoje oszczędności? Procedury weryfikacyjne wielu banków nie pozwalają na szybkie otrzymanie gotówki? Pożyczka, którą powinieneś wziąć po uwagę, nazywana pozabankową, szybko postawi Cię na nogi. Uregulujesz zaległości, lub pokryjesz bieżące wydatki bez wyrzeczeń. Pilnie potrzebujesz szybkiej gotówki i nie masz czasu na wydłużone procedury weryfikacyjne, sięgnij po szybką i łatwą pożyczkę. Bez zbędnych formalności, praktycznie od ręki otrzymasz pieniądze na wybrany przez Ciebie cel. Minimum wymaganych formalności pozwoli Ci uniknąć stresu związanego z oczekiwaniem na decyzję, a pożyczone pieniądze wydasz tak jak lubisz. Wiesz już, że szybka pożyczka jest dla Ciebie, pamiętaj jednak, o spłacie i możliwościach jakimi dysponujesz. Każdą pożyczkę kiedyś trzeba przecież spłacić.

Różnica pomiędzy przygnębieniem a depresją Wysłane przez Roland w pon., 09/26/2016 - 21:04

Depresja to choroba, którą określa się jako chorobę całego organizmu. Towarzyszą jej często objawy, które kumulując się przyprawiają nas o przygnębienie. Są to między innymi zaburzenia snu, z którymi trudno jest sobie poradzić. Zarówno w przypadku przygnębienia, które dotyka każdego od czasu do czasu, jak i w przypadku depresji, pojawia się nam poczucie bezsensu. Poczucie, że nasze życie nie bardzo ma swój konkretny cel i sens. Leczenie depresji, to między innymi zwalczenie objawów takich jak uczucie, że nie jest się potrzebnym. Kiedy towarzyszą nam zaburzenia snu i poczucie bezsensu, zaczyna pojawiać się ciągłe zmęczenie.

Objawy depresji z czasem dotykają całego naszego organizmu. Poza tym, że mamy wrażenie, że doskwiera nam ciągły brak odczuwania radości, zaczynają dziać się niepożądane rzeczy z naszym układem pokarmowym: zaburzenia łaknienia, brak apetytu. Dopada nas ciągłe zmęczenie, które owocuje często objawami takimi jak ból głowy. Kiedy nasz organizm jest już bardzo obciążony chorobą, mogą pojawić się problemy z sercem: kołatanie serca, nieregularny lub przyspieszony dość znacznie i niebezpiecznie puls. Kiedy mamy podejrzenie depresji u siebie lub u bliskiej nam osoby, lepiej jest w odpowiednio szybkim czasie zgłosić się do lekarza. Depresja jest chorobą, która z czasem zaczyna atakować cały nasz organizm. W związku z tym, że towarzyszą nam częste zaburzenia snu i zaburzenia łaknienia, mamy problemy z kołataniem serca, nasz organizm po czasie staje się zmęczony ciągłym obciążeniem. Przyczyn depresji może być naprawdę wiele, nie jest ona chorobą, która pojawia się znikąd. Dla jednych z nas utrata pracy czy problemy finansowe są jedynie słabszym okresem w życiu, dla innych to już powód do rozpaczy. Zespół maniakalno-depresyjny, może pojawić się u nas z każdego w zasadzie powodu. Pojawia się nie tylko u osób, u których coś w życiu dzieje się nie tak.

Pojawia się i osób zdrowych, i u tych które borykają się z ciężką chorobą. U osób, którym doskwierają problemy z pracą i finansami, ale i u miliarderów którym niczego w życiu nie brakuje.

Depresja sezonowa pojawia się w momentach, kiedy uważamy, że nasze życie jest akurat w kiepskim momencie. Najczęściej myśli, które wywołują później objawy depresji, pojawiają się w okresach zimowo-jesiennych, kiedy naszemu organizmowi  brak słońca, które wspomaga wytwarzanie endorfin. Depresję poporodową także można nazwać swojego rodzaju depresją sezonową. Depresja poporodowa pojawia się u kobiet zazwyczaj w momencie, kiedy nie mogą poradzić sobie ze zmianami w swoim życiu i kiedy opieka nad dzieckiem okazuje się znacznie trudniejsza niż podejrzewały.

Depresja egzogenna – po utracie kogoś bliskiego, pojawia się u osób, które nie mogą pogodzić się ze śmiercią najbliższej osoby. Depresja po zwolnieniu z pracy, dopada nas głównie wtedy, kiedy nie możemy znaleźć kolejnej posady lub kiedy pracowaliśmy w jednej firmie na tyle długo, że teraz nie wyobrażamy sobie innej pracy. Leczenie depresji może mieć kilka postaci: psychoterapia, podczas której omawiane są nasze problemy i dostajemy odpowiednie porady, leczenie farmakologiczne depresji, które wspomagane jest odpowiednimi medykamentami.

 

 oboje.jpg (18.97 KB)

Spytaj się w banku o kredyt na PIT Wysłane przez Roland w śr., 08/17/2016 - 01:12

Czy możemy dostać kredyt, mając przy sobie tylko i wyłącznie PIT z zeszłego roku, a więc zeznanie podatkowe? Tak, to możliwe. Oczywiście musimy wiedzieć, że to jaka nam będzie zaproponowana kwota kredytu, zależy od tego ile zarabiamy. Na zeznaniu podatkowym jest to dokładnie napisane. Banki nie odmawiają nam pożyczek zbyt wysokich dlatego, że jest to swojego rodzaju złośliwość lub tylko i wyłącznie zabezpieczenie dla banku.

Bank dba o swoich klientów i dlatego też rzetelnie ocenia, na jaki kredyt będzie nas stać. Pamiętajmy, że rzadko w którym banku dostaniemy kredyt bez potwierdzenia naszych zarobków, na przykład za pomocą PIT-u właśnie, albo za pomocą zaświadczenia o zarobkach wziętego z firmy, w której pracujemy. Musimy udokumentować nasze zarobki. Kiedy chcemy wziąć pożyczkę na dowód osobisty, taką gdzie nikt nie będzie sprawdzał ile zarabiamy, a jedynie konieczne jest potwierdzenie naszej tożsamości, musimy udać się do prywatnej firmy udzielającej kredytów, pożyczek, chwilówek, zwanej parabankiem.

Tak więc jeśli chcesz wziąć kredyt w banku, wystarczy Ci PIT, a jeśli wiesz, że Twoje dochody są za małe aby uzyskać kredyt w danej wysokości, w danej kwocie której potrzebujesz, pozostają Ci parabanki, dla których nie jest wcale ważne ile zarabiasz. Wiedz jednak, że w parabankach oprocentowanie jest zazwyczaj dużo wyższe niż w bankach, tak więc jeżeli masz możliwość udokumentowania swoich zarobków chociażby za pomocą PIT-u, to lepiej wybierz się do banku, aby wziąć kredyt mniej oprocentowany.

Jaki strój na zumbę?>>@! Wysłane przez Roland w śr., 08/03/2016 - 09:15

Masz ochotę zapisać się na zajęcia zumby, ale nie wiesz, jak strój wybrać? A może już się zapisałaś, ale nie wiesz, co zabrać ze sobą na pierwszą lekcję? Zumba, to rodzaj aerobiku połączonego z tańcem. Tak więc możesz wybrać typowy, klasyczny strój na aerobik, albo dodać do niego... spódnicę. Przede wszystkim pamiętaj, że strój jaki zakładasz na zajęcia sportowe, powinien zapewniać Ci komfort oraz nieograniczoną w żaden sposób swobodę ruchów. Masz czuć się tak, jakby nic Cię nie ograniczało. Podstawowa sprawa w przypadku kobiecego stroju do wszelkiego rodzaju zajęć sportowych, jest odpowiednio dobrany stanik.

Musi podtrzymywać Twój biust i sprawiać, że będzie on na swoim miejscu, a Ty nie będziesz odczuwała absolutnie żadnego dyskomfortu. Równie wygodne powinny być także majtki, które zakładasz. Stawiaj na bieliznę wykonaną z naturalnych materiałów, jak najbardziej zbliżonych do bawełny. Jeśli chodzi o zewnętrzną warstwę stroju, również wybieraj materiały, które zapewnią Twojej skórze możliwość swobodnego oddychania oraz wydalania na zewnątrz potu, jaki pojawia się podczas aktywności fizycznej. Stawiaj na jakość. Jeśli zamierzasz kupić strój do zumby, postaw na typowe spodenki, jakie zakłada się na aerobik. Są to getry, przed kolano, za kolano lub całkiem długie, do kostek.

Powinny być wykonane z materiału, który nie będzie krępował Twoich ruchów. Jeśli chodzi o buty, postaw na zwykłe adidasy, chyba że zajęcia odbywają się na bosaka, a takie również się zdarzają. Koszulka powinna być dobrana tak, abyś czuła się w niej swobodnie. Może to być zwykły t-shirt, bardziej ozdobna bawełniana bluzka albo koszulka na szelkach, na przykład prosta bokserka. Podczas zajęć masz się dobrze bawić i poruszać się tak, jakby nic Cię nie ograniczało. Aby dobrze się bawić, musisz się czuć swobodnie, a więc unikaj strojów, w których będziesz czuła się źle lub nie będziesz przekonana, czy wyglądasz w porządku. Jeśli te wskazówki to dla Ciebie za mało, mamy jeszcze jedną sprawdzoną radę.

Podglądanie, to często jeden z naszych najskuteczniejszych kobiecych sposobów na sprawdzenie co i jak. Wybierz się do szkoły zumby i powiedz, że chciałabyś zobaczyć jak wyglądają zajęcia. Popatrz i przy okazji podejrzyj, w jaki sposób ubrały się dziewczyny, z którymi w przyszłości będziesz ćwiczyć. Proste? Proste!

Debet w koncie osobistym Wysłane przez Roland w czw., 07/07/2016 - 15:36

Czym dokładnie jest debet w koncie osobistym? Debet w koncie osobistym, to swojego rodzaju pozwolenie od naszego banku na korzystanie z większych kwot pieniędzy, niż środki, które mamy zgromadzone i dostępne na naszym koncie. Debet, choć nazywa się inaczej, jest formą kredytu. To kredyt odnawialny. Możemy zadłużyć się do wysokości limitu, który został ustalony przez bank. Oznacza to, że jeśli nasz limit wynosi 500 złotych miesięcznie, to tyle każdego miesiąca możemy mieć w banku „na minusie”. Limit, który proponowany jest nam przez bank, zależy od naszych zarobków, przeciętnych miesięcznych wydatków oraz od naszego wieku.

Zależy również od rodzaju umowy o pracę oraz czasu od którego posiadamy konto w danym banku. Od długu, to znaczy minusowej wartości na naszym koncie, każdego dnia naliczane są odsetki, które w Polsce średnio wynoszą około szesnastu procent w skali roku. Wracając do naszych 500 złotych debetu, jeśli na nasze konto trafi przelew, zostanie on przelany na debet, to znaczy pieniądze, które trafiły na nasze konto, zaczną redukować zadłużenie, nie będą dostępnymi na plusie środkami. Jednak skoro nasz limit wynosi 500 złotych, wciąż możemy ponownie wybrać dwieście, które do nas dotarło. Otrzymanie debetu na koncie nie zawsze jest możliwe. Należy pamiętać, że bank ma prawo odmówić nam tego typu możliwości kredytowej, zwłaszcza jeśli dopiero zakładamy konto, mamy już jakieś zadłużenia (niespłacone kredyty, niespłacone raty za sprzęty, mieszkanie i tak dalej). Podobnie, jeśli otrzymaliśmy możliwość dokonania debetu na naszym koncie na rok, bank ma prawo odmówić nam przedłużenia tej usługi na kolejny rok.

Zwróć również uwagę na to, że otrzymanie możliwości debetowej jest płatne i wynosi średnio 2% przyznanego limitu. W przypadku naszych 500 złotych limitu, zapłacimy rocznie 10 złotych za samą możliwość korzystania z niego, nawet jeśli nie wykonamy żadnej pożyczki.

Dodatkowo, jak zostało wspomniane, zapłacimy około 16% od pożyczonej kwoty w skali roku, więc jeśli nasz debet przez rok wynosić będzie dokładnie tyle, ile wynosi nasz limit, założone 500 złotych, zapłacimy 80 złotych za naszą pożyczkę w wysokości 500 złotych.

 _MG_4213.JPG (94.2 KB) 2016-07-07

Kredyt hipoteczny na budowę domu Wysłane przez Roland w czw., 06/02/2016 - 02:51

Zastanawiasz się nad budową własnego domu. Masz swoją działkę, albo planujesz zakup takowej i chcesz postawić na niej dom. Nie masz takiej gotówki, a więc pierwsze co przychodzi Ci do głowy, to kredyt hipoteczny na budowę domu. Jak dostać kredyt hipoteczny na budową domu? Przede wszystkim musisz wiedzieć, że hipoteka Twojego domu będzie wówczas stanowiła zabezpieczenie dla banku. Jeżeli nie będziesz spłacać kredytu, bank będzie miał prawo właśnie z Twojego domu ściągnąć pieniądze, które jesteś dłużny. Czy można ubiegać się o kredyt hipoteczny bez dochodów? Albo czy można ubiegać się o kredyt hipoteczny będąc w BIK?

Teoretycznie można, ale trzeba wiedzieć, jak negocjować. Skoro to hipoteka naszego domu będzie stanowiła zabezpieczenie naszego kredytu, to teoretycznie nie ma znaczenia, czy jesteśmy bez zdolności kredytowej. Bank wówczas może nam zaufać, ponieważ dla niego, mówiąc drastycznie, nie ma znaczenia skąd później dostanie zwrot pieniędzy, które zostały nam pożyczone. Na budowę domu będziemy potrzebowali całkiem sporej kwoty, ponieważ musimy liczyć się z wieloma dodatkowymi kosztami. To nie tylko materiały budowlane i robocizna, ale wiele innych składników o których czasem zapominamy. Bez wkładu własnego jest to trudne, aby wykończyć dom i wybudować go od podstaw za pieniądze z kredytu hipotecznego. Jak dostać kredyt hipoteczny na budowę domu, można by opisywać bardzo długo. Najlepiej jest udać się do banku i zapytać, czy jest taka szansa aby dostać kredyt hipoteczny bez dochodów, będąc w bik, albo bez zdolności kredytowej. Wówczas będziemy mieć pewność, czy wybrany przez nas bank udzieli nam kredytu na budowę domu.

Zastanawiasz się nad tym, czy jest możliwe wzięcie kredytu hipotecznego za granicą? Oczywiście jest to możliwe, ale nie we wszystkich krajach osoby, które nie są ich obywatelami, będą mogli taką pożyczkę, taki kredyt wziąć. Jeżeli mieszkamy w UK, czyli Wielkiej Brytanii, w Holandii, w Niemczech, w Irlandii, to jest taka możliwość. Zwracajmy uwagę na to, co dokładnie oferowane jest nam przez bank. Jeżeli bank proponuje nam kredyt hipoteczny, kiedy jesteśmy zatrudnieni w danym kraju, na przykład w Holandii, to musimy zapoznać się z tym, jakie panuje tam prawo. Co bank ma prawo zrobić, jeżeli będziemy spóźniać się z naszymi ratami za kredyt, albo co bank może nam wówczas zabrać. Hipoteka jest pojęciem względnym. Jeśli więc decydujesz się na kredyt hipoteczny na przykład w Niemczech, bierz także pod uwagę, w jakiej walucie dany kredyt jest Ci przyznawany. Raczej  mamy małe szanse, by kredyt był dla nas opłacalny, jeśli pracujemy w Polsce a mieszkamy w Irlandii, czy nawet w Niemczech.

Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że niestety polskie zarobki są znacznie niższe i często również przez kursy walut, w krajach nawet sąsiednich, czyli na przykład UK czy w Niemczech, nie będziemy w stanie za te pieniądze się utrzymać, a co dopiero jeszcze dodatkowo spłacać jakiś kredyt.

Musimy zawsze uważnie czytać umowy kredytowe które podpisujemy i dobrze ocenić nasze zdolności kredytowe, ponieważ lepiej jest poświęcić na taką decyzję więcej czasu niż później jej żałować. Kredyt hipoteczny to zazwyczaj poważne zobowiązanie.

 

 

Kredyty dla osób z niskimi zarobkami. Wysłane przez Roland w czw., 05/26/2016 - 14:27

Czy osoba, która ma niskie zarobki, ma szansę na wzięcie kredytu? Czy pożyczki dla osób z niskimi dochodami są możliwe i na jakich zasadach? Gdzie szukać kredytów, jeśli nie możemy pozwolić sobie na spłacanie co miesiąc bardzo wysokich rat? Kredyty dla osób, które mają niskie dochody miesięcznie, są możliwe i są dostępne.

Zarówno banki udzielają pożyczek osobom z niskimi dochodami jak i parabanki. Dla tych pierwszych, dla banków, istotna będzie nasza wypłacalność. Jeżeli bank uzna, że miesięcznie możemy pozwolić sobie na sto złotych na spłacanie rat, wówczas zaproponuje nam taki kredyt, aby jego raty nie przekraczały tych stu złotych. Bank będzie sprawdzał również, jaki jest nasz status w Biurze Identyfikacji Kredytowej, czyli BIK-u. Będzie sprawdzał, czy nie widniejemy tam jako dłużnicy, którzy mają już jakieś zobowiązania do spłacenia i to zobowiązania zaległe. Dla banku istotne będzie także, czy mamy na swoim koncie inne kredyty, które mogą zdyskwalifikować nas jako potencjalnego kredytobiorcę. Wówczas, jeśli banki odmawiają nam udzielenia pożyczki, możemy zwrócić się o kredyt do parabanku, czyli firmy która działa podobnie jak bank, jest jednak instytucją prywatną, nie będącą pod nadzorem Narodowego Banku Polskiego. Firmy takie działają na terenie Rzeczypospolitej jak najbardziej legalnie, o ile oczywiście są zarejestrowane i prowadzą swoją działalność zgodnie z prawem. Zdecydowanie należy unikać tak zwanych lichwiarzy, którzy proponują nam kredyt, z który w rzeczywistości zapłacimy dwa razy więcej niż było to warte. Parabank nie będzie sprawdzał naszego statusu, prześwietlał naszych zarobków ani wymagał od nas konkretnych zaświadczeń. Jeśli widniejemy w BIK-u to nie szkodzi, jeśli mamy już wzięte kredyty również, jeśli mamy jakiekolwiek inne zobowiązania lub zarabiamy mało, czy nie do końca legalnie, dla parabanku nie będzie miało to wpływu na decyzję u udzieleniu kredytu. Kredyty bez problemu dostaniemy i będziemy mieć jasną sytuację, podpiszemy jasną umowę w której dokładnie będzie wyznaczony termin spłaty, koszt kredytu i wszelkie inne istotne dla nas informacje.

Potrzebujesz kredytu na nową pralkę?

Dosyć często zdarzają nam się nieoczekiwane sytuacje, w których potrzebujemy nagłego zastrzyku gotówki. Na przykład wysiadła nam pralka, nie mamy pieniędzy na koncie, nie możemy pozwolić sobie na zakup nowej z comiesięcznej pensji. Co wtedy? Najprostsze rozwiązanie, to wzięcie takiej pralki na raty albo wzięcie kredytu, pożyczki na zakup nowej. Po kredyt możemy zgłosić się albo do banku, albo do parabanku. Zdecydowanie unikajmy lichwiarzy, czyli osób które działają nielegalnie proponując nam pożyczki, które nie są bezpieczne. Zarówno bank jak i firma będąca parabankiem, z pewnością zaproponują nam konkretne i dogodne dla nas warunki.

Pamiętajmy, że jeżeli decydujemy się na kredyt w banku, nawet w wysokości tysiąca złotych na zakup nowej pralki bez której nie wyobrażamy sobie życia na co dzień, będziemy musieli wypełnić i dostarczyć szereg dokumentów. Bank będzie interesowało to, ile zarabiamy. Jaki jest nasz dochód miesięczny i z jakiego źródła pochodzi. Bank sprawdzi także, czy nie widniejemy jako dłużnicy w Biurze Identyfikacji Kredytowej, popularnym BIK-u. To znaczy, że bank będzie interesowało czy nie mamy na swoim koncie zadłużeń, których nie spłacaliśmy na czas. Jeśli mamy na karku komornika, windykatora, to nie będziemy mieli szans na wzięcie w banku jakiejkolwiek pożyczki, ponieważ wówczas w jego oczach jesteśmy niewypłacalni. Wówczas po kredyt możemy zwrócić się do parabanku. Taki parabank, firma prowadzona przez osobą prywatną, będzie proponował nam warunki nieco droższe niż gdybyśmy brali kredyt w banku, jednak często to jedyne możliwe dla nas rozwiązanie.

Tak więc jeśli zepsuła nam się ta przykładowa, podana jako przykład pralka, musimy kupić nową, a bank odmawia nam pożyczki, również dostajemy odmowę kiedy pytamy w sklepie o możliwość wzięcia nowego sprzętu AGD na raty, możemy zwrócić się o kredyt do parabanku bez obaw, że otrzymamy odmowę ze względu na nasz status finansowy. Parabank udzieli nam kredytu od ręki, w gotówce bezpośrednio lub poprzez przelew, bez dodatkowych formalności czy haczyków.

Jak wcześniej spłacić kredyt Wysłane przez Roland w wt., 05/17/2016 - 16:20

Chcesz wcześniej spłacić kredyt, ponieważ okazało się, że raty które przyjąłeś są na tyle niskie, że z powodzeniem mógłbyś płacić nawet dwa razy większe przy swoich zarobkach? Albo dostałeś inną, lepszą pracę, awansowałeś i dostajesz lepszą wypłatę, a więc możesz sobie pozwolić na wyższe raty, a nie wiesz, jak się za to zabrać? A może po prostu trafił Ci się nagły przypływ gotówki? Nie musisz wcale czekać ze spłacaniem kredytu w takim systemie, w jakim go zaciągnąłeś. Możesz wpłacać do banku po dwie, trzy raty, a tym samym skrócić okres kredytowania i wcześniej pozbyć się pożyczki, którą zaciągnąłeś.

Możesz także wpłacić całą kwotę od razu, na przykład jeśli zostało Ci do spłacenia 1000 złotych, a masz taką gotówkę, możesz ten tysiąc zapłacić bankowi od razu. Co musisz wiedzieć? Przede wszystkim to, że fakt, że wcześniej spłacisz kredyt, nie zminimalizuje Twoich dodatkowych pieniędzy, jakie musisz oddać bankowi: a więc odsetek. Odsetki pozostają w niezmienionej formie. Banki dzięki temu unikają sytuacji, w których klienci którym na przykład udało się wygrać w lotto, spłacają całą należność wydysponowaną przez bank od razu i tracą swój zysk. Tak więc jeśli chcesz spłacić wcześniej kredyt to tylko dla swojej wygody, a nie po to, żeby coś zyskać w sensie finansowym.

Przepisy bankowe są regularne i w zasadzie takie same dla wszystkich jednostek bankowych, a więc niezależnie od tego gdzie zaciągnąłeś swój kredyt, zawsze system spłaty w przyspieszonym toki, wcześniejsza spłata kredytu, będzie wyglądała tak samo  pisze najwięcej prawdy.

Co to jest scalenie kilku kredytów w jeden? Wysłane przez Roland w czw., 05/12/2016 - 06:25

W jaki sposób odbywa się scalenie kilku kredytów w jeden i na czym to dokładnie polega? Co możemy zyskać na scaleniu kredytów i czy warto z takiej opcji skorzystać? Scalenie kilku kredytów w jeden nazywa się w fachowym języku bankowców konsolidacją. Załóżmy, że mamy wzięte trzy kredyty w różnych bankach. Aby je scalić w jeden większy kredyt, wybieramy jeden z banków w których wzięliśmy kredyty lub zupełnie inny bank, którego oferta wydaje nam się być najbardziej atrakcyjna i korzystna. Prosimy o przygotowanie oferty scalenia kredytów w jeden większy. Bank powinien dokładnie określić dla nas nowe warunki oraz przygotować umowę. Dzięki takiej umowie konsolidacyjnej, nasze wszystkie zobowiązania w postaci kredytów trafiają do jednego większego kredytu. Spłacamy raty za ten jeden kredyt, zamiast za trzy mniejsze kredyty.

Oznacza to, że zyskujemy na przykład na samych przelewach. Zamiast robić trzy przelewy, robimy tylko jeden. Łatwiej nam także zapamiętać, że mamy do spłaty ten jeden większy kredyt niż zapamiętać, czy już w danym miesiącu spłaciliśmy wszystkie trzy mniejsze raty. Dodatkowo, banki zawsze proponują nam korzystniejsze warunki. Dzięki skonsolidowaniu wszystkich kredytów w jeden, dostajemy ofertę korzystniejszego oprocentowania. Zapłacimy dodatkowo, czyli poza tymi pieniędzmi które pożyczyliśmy, mniej niż gdybyśmy spłacali poszczególne trzy mniejsze kredyty. Czy są jakieś haczyki? Czy jest się czego obawiać, jeżeli chcemy sięgnąć po scalenie kredytów? Nie ma się czego obawiać, ponieważ wszystkie banki w Polsce działają jak najbardziej legalnie. Każdy bank również stara się nam przedstawiać swoje oferty w taki sposób, abyśmy skorzystali właśnie z jego usług. Tak więc zarówno propozycje, czyli oferty, jak i same umowy, z którymi związane są nasze kredyty, formułowane są jasno. Tak, abyśmy nie mieli żadnych wątpliwości na co się dokładnie decydujemy, abyśmy nie mieli żadnych obaw i żadnych wątpliwości. Nie obawiajmy się więc ani sięgania po pożyczki jeśli mamy taką potrzebę, ani po konsolidację, jeśli kredytów mamy już wziętych więcej i chcielibyśmy zrobić z nimi przysłowiowy porządek.

Kredyty i ich konsolidacja – czy się opłaca?

Na czym dokładniej polega konsolidacja kredytów i czy jest ona dla nas opłacalna? Konsolidacja kredytów to scalanie wszystkich kredytów, które wzięliśmy, w jeden większy wspólny kredyt. Jak tego dokonujemy? Załóżmy, że mamy wzięte cztery kredyty o różnych wartościach: dwa w tym samym banku, a pozostałe dwa w dwóch kolejnych bankach. Mamy więc zobowiązania wobec trzech banków. Wówczas możemy wybrać jeden z nich lub zupełnie inny bank i poprosić o to, aby nasze kredyty zostały skonsolidowane, czyli scalone w jeden większy kredyt. Bank proponuje nam scalenie kredytów w jeden większy. Dostajemy propozycję oprocentowania dla tego jednego, większego kredytu. Często jest ono znacznie korzystniejsze, niż gdybyśmy zrobili podsumowanie oprocentowań za poszczególne cztery, mniejsze kredyty. Bank wręcz powinien nam zaproponować korzystniejsze warunki, aby zyskać naszą aprobatę i chęć skorzystania właśnie z jego usług.

Czy to się opłaca? Opłaca się, bo jak zostało przed momentem wspomniane, dostaniemy korzystniejsze warunki oprocentowania. Dodatkowo zyskamy na przelewach. Zamiast wykonywać cztery przelewy za cztery kredyty, wykonamy miesięcznie jeden przelew za tą jedną, większą pożyczkę. Konsolidacja kredytów jest zatem opłacalna pod względem finansowym. Co więcej, mamy pewność że nie pominiemy spłaty żadnego kredytu: czasami zdarza nam się, że w codziennych zawirowaniach zapominamy na przykład o zapłacie rachunku za prąd, czynsz czy za telefon, albo że zapominamy o spłacie raty za kredyt, jeśli nie mamy zleconego stałego przelewu miesięcznie. Podobnie jak samych kredytów, tak i ich konsolidacji nie ma się co obawiać. Oferty banków są dziś jak najbardziej bezpieczne i jasne, podobnie jak oferty parabanków, czyli firm świadczących podobne usługi jednak formalnie nie będących bankami. Nie ma się czego obawiać, ponieważ jeśli oferta nie będzie nam odpowiadała, po prostu możemy z niej nie korzystać, bez żadnych konsekwencji.

Zawsze warto sprawdzić i zapytać, aby coś dla siebie i swojego comiesięcznego budżetu zyskać.

Strony